Víťazný oblúk3 - Paríž-10 najkrajších pamiatok tohoto romantického mesta

Paríž, hlavné mesto Francúzska musíte navštíviť aspoň raz za život. Je to obľúbená turistická destinácia pre ľudí z celého sveta. Ktoré sú najzaujímavejšie a najnavštevovajšie pamiatky tohoto romantického miesta, to sa dozviete v tomto zozname, desiatich miest Paríža, ktoré musíte vidieť.

1.Eiffelova veža

Symbolom Paríža je dobre známa, cez 300 metrov vysoká Eiffelova veža. Už počas stavby sa viedlo množstvo sporov medzi Parížanmi, ktorí Eiffelovu vežu buď obdivovali, alebo doslova nenávideli. Dnes ale nie žiadnym tajomstvom, že táto železná konštrukcia patrí k skutočným divom sveta.

E1 300x282 - Paríž-10 najkrajších pamiatok tohoto romantického mesta

 

2. Louvre

Najznámejším, dokonca najnavštevovanejším múzeom sveta je parížsky Louvre. Spoznáte ho, vďaka veľkej pyramíde, ktorá slúži ako vstup do múzea. K najznámejším dielam, ktoré tu nájdete patrí  Milónska venuša, socha Nike a predovšetkým obraz Mona Lisi od Leonarda da Vincho.

Louvre 300x225 - Paríž-10 najkrajších pamiatok tohoto romantického mesta

 

3. Sacre Couer

Táto krásna bazilika leží na najvyžšom bode Paríža. Zaujímavosťou je, že meno Saucre Couer je preložené ako Ježišovo srdce.

Saucre Couer 2 300x277 - Paríž-10 najkrajších pamiatok tohoto romantického mesta

 

4. Víťazný oblúk

Vítazný oblúk, po francúzsky Arc de Triomphe je pamiatka na vojakov prvej sv. vojna. Skladá sa z dvoch pilieroch a na jeho vrchole si môžete sadnúť do miestnej kaviarne.

Víťazný oblúk 300x206 - Paríž-10 najkrajších pamiatok tohoto romantického mesta

 

5. Versailles

Zámok, nachádzajúci sa približne 20 km od Paríža. Oplatí sa aj návšteva záhrad (ktoré si môžete priahliadnuť aj na segweyoch) či už o trocha menší zámok Marie Antoinette.

Versailles 300x225 - Paríž-10 najkrajších pamiatok tohoto romantického mesta

 

6. Moulen Rouge

Napriek tomu, že v noci je táto oblasť nebezpečná, možno vás zaujme provokatívna miestna show. Príkladom, čo v tejto show uvidíte je napr. náha žena plávajúca v bazéne plnom hadov. Tak čo, máte záujem?

Molin Rouge 300x195 - Paríž-10 najkrajších pamiatok tohoto romantického mesta

 

7. Centre Pompidou

Centre Pompidou je skutočne obdivohodná stavba. Všetky možné rúry, káble, či potrubia, sú to totiž naopak a teda je všetko takpovediac obrátené.

Centre Pompidou 291x300 - Paríž-10 najkrajších pamiatok tohoto romantického mesta

 

8.La Défnse

Paríž nie je len romantické mesto, nájdete tu aj veľmi modernú štvrť zvanú La Défnse, ktorá tiež stojí za návštevu.

La de Fanse4 300x195 - Paríž-10 najkrajších pamiatok tohoto romantického mesta

 

9. Notre Dame

Snáď každý pozná román Chrám matky božej, o škaredom zvonárovi Quasimódovi. Celý príbeh sa odohráva v reálnej monumentálnej katedrále Notre Dame.

 

10. Champs Elysées

Nákupným srdcom Paríža je veľmi drahá ulica Champs Elysées. Pokiaľ sa postavíte uprostred ulice, budete môcť z jednej strany videieť Víťazný oblúk a z tej druhej strany štvrť La Défnse.

 

Chmpr Elyssé 300x225 - Paríž-10 najkrajších pamiatok tohoto romantického mesta