Bardejov-Radničné-námestie

Bardejov je malebné mesto na východe Slovenska, patrí k často navštevovaným mestám a to hlavne preto, že historické centrum mesta je zapísané v svetovom dedičstve UNESCO. Pri návšteve Bardejova sa tiež oplatí vidieť múzeum ľudovej architektúry či známe bardejovské kupele.

Historické centrum mesta

Už spomínané historické centrum Bardejova, ktoré patrí do zoznamu svetového dedičstva UNESCO sa skutočne oplatí vidieť.Najznámejším je radničné námestie kde nájdete staré gotické domčeky aj s bazilikou sv. Egídia.

Bardejov4 300x225 - Bardejov- malebné mesto v Šarišskom regióne

Bardejov11 300x225 - Bardejov- malebné mesto v Šarišskom regióne

Bardejov námestei 300x225 - Bardejov- malebné mesto v Šarišskom regióne

Bardejov2 300x225 - Bardejov- malebné mesto v Šarišskom regióne

 

Bardejovské kúpele

Jedny z najznámejších kúpeľoch na Slovensku sa nachádzajú práve v Bardejove. Poskytujú rôzdne druhy liečby a to napríklad termoterapiou, vodoliečbou, rehabilitáciou, pomocou soľnej jaskyne a mnoho mnoho ďaľších. Tieto kúpele patria k tým najznámejším na Slovensku a  často tam zavítajú aj zahraničný turisti.

Bardejovské kúpele2 300x225 - Bardejov- malebné mesto v Šarišskom regióne

Pravoslávny kostol

Zaujímavou stavbou Bardejova je aj tamojší pravoslávny kostol. Už z diaľky ho môžete spoznať podľa vežičky so zlatou strechou.

Bardejov zlatá vežićka 300x225 - Bardejov- malebné mesto v Šarišskom regióne

Múzeum ľudovej architektúry

Múzeum ľudovej architektúry sa nachádza v areáli bardejovských kúpeľoch. Nájdete tam obydlia z 19. storočia. Okrem toho tam je aj jeden z Unesco drevených kostolíkov na Slovensku, ktorý skutočne láka turistov z celého Slovenska.

Bardejov6 300x225 - Bardejov- malebné mesto v Šarišskom regióne

Bardjov drevený kostolík1 300x225 - Bardejov- malebné mesto v Šarišskom regióne

 

V Bardejove sa tiež oplatí vidieť Hrubú baštu či tamojšiu kalváriu. V tomto meste toho teda nájdete skutočne veľa a preto vám určite odporúčam Bardejov navštíviť. Zaujímavými miestami v okolí je napríklad hrad Zborov, či neďaleké mesto Stará Ľubovňa.