Monako

Francúzsko sa pýši mnohými krásnymi mestami. Hlavné mesto Paríž sa rok čo rok umiestňuje na prvých priečkach v zoznamoch najnavštevovanejších miest sveta, veď sa ani niet čomu diviť. Zahanbiť sa ale nedá ani juh Francúzska. Azurové pobrežie so slnečnými plážami a možnosťou kúpania sa v mori je ideálne miesto na výlet, či dovolenku. Toto je zoznam najkrajších miest Azurového pobrežia.

1. Nice

Nice je hlavné mesto Côte d’Azur, alebo azurového pobrežia. Historické pamiatky, priestranné pláže, ako už názov prezrádza, azúrovo čistú vodu a aj mnoho ďaľšieho nájdete práve v Nice. Patrí k najznámejším mestám Francúzska, a práve preto je snom mnohých cestovateľov.

Pozri tiež Nice-to najlepšie z Cote d’azur

 

Nice neonegro 300x225 - Francúzsko a Monako-5 najkrajších miest Azurového pobrežia
2. Saint Tropez

Saint Tropez je jedno z najznámejších miest francúzskej riviéri. Postupom času sa z obyčajnej rybárskej dediny stalo slávne mesto s množstvom významných umelcov, akým bol napríklad aj maliar Henri Matisse či Paul Signac. Čím ďalej, tým viac ľudí chcelo spoznať slnečné mesto na juhu Francúzska a tak sa mu deň čo deň zvyšovala prestíž. Dnes patí k najnavštevovanejším mestám francúzskeho pobrežia Côte d’Azur.

Saint Tropez 1 300x237 - Francúzsko a Monako-5 najkrajších miest Azurového pobrežia

3. Monako

Monako alebo Monacké kniežastvo je druhý najmenší štát sveta. Nakoľko je ale považovaný za daňový raj, svoj domov tu našla nejedna celebrita a to vrátane slovenských športovcov ako Dominika Cibulková, či Peter Sagan. A kto už by len nevidel Jamesa Bonda vo filme Casino royal, kde sa musel popasovať so všetkými zluduchmi. Veď aj spomínané casíno je práve v Monaku. Tu je zoznam piatich miest, ktoré v Monaku musíte navštíviť.

Pozri tiež 5 najkrajších miest v Monaku

Monaco intensity 300x225 - Francúzsko a Monako-5 najkrajších miest Azurového pobrežia

4. Port Grimaud

Taliansko nie je jediná krajina, v ktorej nájdete Benátky.Práve Francúzsko má na juhu malebné mestečko menom Port Grimaud. Nie je to nijaká náhoda, že jeho architektúra nápadne pripomína Benátky. Za zrodom tohto úžasného miesta stojí architekt menom François Spoerry, ktorý chcel vytvoriť miesto ako Benátky, avšak s tradičnými francúzskymi domami. Našťastie zožal tento projekt obrovský úspech a tomu svedčí aj fakt, že Port Grimaud patrí k najkrajším miestam Francúzska.

Pozri tiež : Port Grimaud-photo diary z francúzskych Benátok

Port Grimmaud3 300x225 - Francúzsko a Monako-5 najkrajších miest Azurového pobrežia

5. Cannes

Každý si mesto Cannes spája s filmovým festivalom. Práve tam sa každý rok, zvyčajne v máji, stretnú hollywoodske hviezdy, slávni herci a režiséri z celého sveta, aby spoločne oslávili ich úspech a spolu vyhodnitili tých najlepších umelcov. Pred budovou festivalu nemôžu oči návštevníka prehliadnuť chodník slávy.

Cannes 300x225 - Francúzsko a Monako-5 najkrajších miest Azurového pobrežia