St.-Julian’s

Game of Thrones je populárna fantasy televízna relácia, ktorá uchvátila divákov po celom svete. Prehliadka je známa svojou nádhernou kinematografiou a úžasnými miestami a jedným z miest, kde sa šou natáčala, bol stredomorský ostrov Malta. Malta poskytla perfektnú kulisu pre mnohé z ikonických scén šou a jej jedinečná architektúra a krajina z nej urobili ideálne miesto na natáčanie. Skvelou správou je, že väčšinu týchto lokalít môžu navštíviť aj turisti!

Ak sa chystáte na dovolenku na Maltu, pozrite si aj Zoznam 10 miest, ktoré na Malte musíte vidieť!

Hry o Tróny natáčané v historickom meste Mdina

Jedným z najznámejších miest v hier o Tróny, ktoré sa natáčali na Malte, je mesto Kráľovo Prístavisko. Je hlavným mestom siedmich kráľovstiev v seriáli a je miestom mnohých dôležitých udalostí v príbehu. Produkčný tím použil na vytvorenie mesta rôzne miesta na Malte, vrátane historického mesta Mdina, ktoré bolo použité na natáčanie mestských brán, uličiek a námestí. Starobylé mesto Mdina so svojimi úzkymi uličkami, vysokými múrmi a starobylými budovami poskytlo dokonalé prostredie pre King’s Landing.

Mdina photo from AX Hotels 300x200 - Hry o Tróny- Miesta natáčania na Malte
Credit: AX Hotels

Ostrov Gozo a Azúrové okno

Ďalšou lokalitou na Malte, ktorá bola použitá na natáčanie Hier o Tróny, je mesto Pentos. Pentos je mesto na východnom pobreží Essosu. Je to dejisko mnohých dôležitých udalostí v prvých sezónach show. Produkčný tím využil ostrov Gozo, ktorý je súčasťou Malty, na vytvorenie mesta Pentos. Prírodné krásy ostrova, vrátane jeho členitého pobrežia a krištáľovo čistej vody, poskytli dokonalé pozadie pre mestské scény.

BLUE HOLE 300x225 - Hry o Tróny- Miesta natáčania na Malte

Photo from Daily Star 300x168 - Hry o Tróny- Miesta natáčania na Malte
Photo from Daily Star

Okrem King’s Landing (Kráľovo Prístavisko) a Pentos boli na natáčanie hier o Tróny použité aj ďalšie lokality na Malte. Patrilo k nim historické mesto Birgu. Birgu bol použitý na vytvorenie slobodného mesta Valyria a mesta Fort Ricasoli. Spoločne vytvorili brány Kráľovho prístaviska. Produkčný tím využil aj rôzne iné miesta na ostrove Gozo. Vznikli slávne scény show, vrátane dothrakskej svadby, ktorá sa natáčala pri Azúrovom okne na ostrove Gozo. (žiaľ, toto okno už neexistuje, ale stále môžete miesto navštíviť).

Celkovo Malta poskytla ideálne miesto na natáčanie Hier o Tróny. Jedinečná krajina, architektúra a prírodné krásy ostrova z neho urobili ideálne prostredie pre jeho ikonické scény. Produkčný tím použil rôzne miesta na ostrove na vytvorenie prostredia show a urobili skvelú prácu pri oživení sveta fantázie show. Hra o tróny sa odvtedy stala jednou z najpopulárnejších televíznych relácií všetkých čias a Malta zohrala dôležitú úlohu v jej úspechu.