fullsizeoutput c50 - Berlín-Toto musíte v hlavnom meste Nemecka nevyhnutne vidieť

Berlín je mesto s bohatou kultúrou a históriou. Turisti z celého sveta navštevujú denno-denne hlavné mesto Nemecka, aby videli tamojšie pamiatky a spoznali nemeckú kulúru.Pokiaľ ste vy túto možnosť ešte nemali,je načase to zmeniť.Je to skutočne krásne mesto, ktoré má čo ponúknuť. Tu som pre vás pripravila stručný zoznam tých najkrajších a najnavštevovanejších berlínskych pamiatok, ktoré ako cestovateľ skutočne musíte vidieť.

1. Brandenburger Tor

Asi najznámejšou pamiatkou Berlína je Brandenburská brána. Pôvodne mohol touto bránou prechádzať iba nemecký cisár, dnes je ale vám ako turistom brána voľne prístupná.

fullsizeoutput c50 300x212 - Berlín-Toto musíte v hlavnom meste Nemecka nevyhnutne vidieť

2. Bundestag

Deutscher Bundestag je nemecký parlament a teda miesto, kde sú schvaľované zákony. Neskór sem bola pridaná aj presklenná kupola odkiaľ si môžete vychutnať krásny výhľad na Berlín.

fullsizeoutput c48 225x300 - Berlín-Toto musíte v hlavnom meste Nemecka nevyhnutne vidieť

3.Byt Angely Merkelovej

Ajkeď na pohľad možno obyčajný dom, tento oranžový dom je domovom nemeckej kancelárky Angely Merkelovej. Na zvončeku však namiesto jej mena nájdete slová ako: Schön, Lustig, Ganz…fullsizeoutput c68 225x300 - Berlín-Toto musíte v hlavnom meste Nemecka nevyhnutne vidieť

4. Berlin Cathedral

Je to najväčší protestantský kostol v Berlíne a vnútri sa nachádza mnoho umeleckých cenností vrátane 90 pozlátených sargofágov.

fullsizeoutput c1e 225x300 - Berlín-Toto musíte v hlavnom meste Nemecka nevyhnutne vidieť

5. Konzerthaus

Konzerthaus sa nachádza na známom Gender- Marktplatz. Vystupujú v ňom osobnosti z celého sveta, o čom svedčí aj červený koberec pred vchodom, po ktorom kľudne môžete prejsť aj vy.

fullsizeoutput c4e 300x246 - Berlín-Toto musíte v hlavnom meste Nemecka nevyhnutne vidieť

6. Haus Schwarzenberg

Haus Schwarzenberg je ulička s maľbami od známych pouličných umelcov. Nájdete tu maľbu Anny Frankovej od Jimmyho C., maľbu ,,Little Lucy’s character (and the poor cat)” či známy obraz opice držiacej fotoaparát.

IMG 4561 300x225 - Berlín-Toto musíte v hlavnom meste Nemecka nevyhnutne vidieť

7. Fernsehturm

Berlínska televízna veža je štvrtou najvyžšou stavbou v Európe.V jej guli sa nachádza otáčavá reštaurácia. Tak čo, dali ba ste si taký obed s výhľadom na Berlín?

fullsizeoutput c57 300x300 - Berlín-Toto musíte v hlavnom meste Nemecka nevyhnutne vidieť

8. Denkmal für die ermordeten Juden Europas

Po slovensky pomníkk pre zavraždených Židov Európy je pomník pre obete holokaustu. Od svojho otvorenia v roku 2005 (takže je relatívne nový) sa teší veľmi vysokej návštevnosti. Len niekoľko metrov od tohto pomníka sa nachádza bývalý bunker Adolfa Hitlera.

fullsizeoutput c1a 300x225 - Berlín-Toto musíte v hlavnom meste Nemecka nevyhnutne vidieť

9. Clärschens Ballhaus

Tento dom s reštauráciou je známy taečný lokál. Pokiaľ by ste tu mali záujem o nejaký ten tanečný kurz, museli by ste si však dať rezerváciu niekedy aj rok dopredu.

IMG 4557 300x225 - Berlín-Toto musíte v hlavnom meste Nemecka nevyhnutne vidieť

10. Alexanderplatz

Hľadáte miesto pre dobré nákupy? Na Alexanderplatz môžete stráviť skutočne týždne.

11. Mauer

A na záver tu je berlínsky múr. Popri múre sa môžete prechádzať pekných 5,7 km a obdivovať maľby pouličných umelcov. Zvyšky spadnutého múru si môžete dokonca kúpiť v niektorých obchodoch so suvenírmi.

 

Tak toto boli najznámejšie a zároveň najnavštevovanejšie pamiatky v Berlíne. Pevne dúfam, že sa vám tento článok páčil a pokiaľ k nemu máte nejaké poznámky, či pripomienky, neostýchajte sa zanechať mi komentár.