Kostol-Narodenia-Panny-Márie

Nové mesto nad Váhom je romantické mesto v regióne stredné Považie. Prvé zmienky o tomto meste pochádzajú ešte z 13. storočia a niektoré pamiatky z tohto obdobia sa zachovali dodnes. Dominantou mesta je rímsko-katolícky kostol narodenia Panny Márie, avšak vrámci sakrálnych stavieb stojí za zmienku aj charakteristický žltý evanjelický kostol. Nové mesto nad Váhom je pomerne malé mesto a na jeho preskúmanie vám stačí vyhradiť si pár hodín, pričom sa môžete v centre mesta zastaviť na chutný obed, či oddýchnuť si v jednej z mnohých kaviarní a zmrzlinární.

Mestske kulturne stredisko NM 300x225 - Navštívte Nové mesto nad Váhom na Považí

Kostol Panny Márie

Dominantou mesta je rímsko-katolícky kostol Narodenia Panny Márie. Využitie tejto sakrálnej stavby sa dátuje už od stredoveku a dnes patrí k najkrajším kostolom na Považí. Nájdete ho v historickm centre Nového mesta nad Váhom. Tento kostolík bielej  farby  je opevnený mohutnými hradbami.

Nove mesto kostol 300x225 - Navštívte Nové mesto nad Váhom na Považí

Evnjelický kostol

Evanjelický kostol v Novom Meste je charakteristický svojou sýto žltou farbou a vežou, ktorá je vysoká až takmer 36 metrov. Práve vďaka tejto veži môžete tento kostol vidieť aj z diaľky. Okrem bohoslužieb sa v chráme konajú aj hodnotné kultúrne podujatia.

kostol1 300x225 - Navštívte Nové mesto nad Váhom na Považí

Židovský park

V minulosti židovský cintorín slúži dnes občanom Nové mesta ako mestký park. Ľudovo nazývaný židovský park je malý parčík dokonalý pre poobenajší oddych, či krátku prechádzku. Skutočne peknú atmosféru tam zažijete v máji, kedy park žiari všemožnými farbami.

Zidovsky park 300x225 - Navštívte Nové mesto nad Váhom na Považí

Hlavné námestie

Ak hľadáte miesto, kde si môžete príjemne oddýchnuť, posedieť na kávičke, alebo na dobrom obede, či večeri, príďte na hlavné námestie v historickom centre mesta. Námestie je obklopené viacerými reštauráciami a kaviárňami a tak je to ideálne miesto na strávenie teplého poobedia.

 

Nove mesto hlavne namestie 300x225 - Navštívte Nové mesto nad Váhom na Považí

 

Nové Mesto nad Váhom je pomerne pomerne malé mestočko, a preto vám na jeho preskúmanie postačia asi 2 hodiny. V okolí Nového Mesta sa nachádzajú známe zrúcanina ako napríklad Čachtice, či Beckov. Ak sa raz rozhodnete Nové mesto nad Váhom navštíviť, odporúčam navštíviť aj neďaleký Trenčín, kde môžete vidieť Trenčiansky hrad, známu synagógu, či Omarovu studňu.