Nice-Negresco

Nice je hlavné mesto Côte d’Azur, alebo teda azurového pobrežia. Historické pamiatky, priestranné pláže a ako už názov prezrádza azúrovo čistú vodu aj mnoho ďaľšieho nájdete práve v Nice.

Nice1 300x225 - Nice- to najlepšie z Côte d'Azur

 

1. Castle Hill

Najkrajší výhľad na celé mesto budetet mať z výhliadkovej plošiny Castle Hill. Tam sa dostanete buď po schodoch, alebo bezplatným výťahom. Poprechádzate sa v krásnych záhradách a zároveň si vychutnáte panoramatický výhľad na mesto.

Nice park 300x225 - Nice- to najlepšie z Côte d'Azur

 

 

2. Notre-Dame

Hovorí sa, že Notre Dame nájdete všade vo Francúzsku. V tomto Nice, môžeme toto pravidlo potvrdiť, nakoľko aj v tomto meste nájdete katedrálu Notre Dame. Ajkeď nedosahuje takej veľkosti ako slávny parížsky Notre-Dame, vyzerá skutočne podobne a preto aj táto katedrála s identickým názvom stojí za vašu návštevu.

Nice NotreDame2 300x225 - Nice- to najlepšie z Côte d'Azur

 

3. Ruský ortodoxný kostol

Pred mojou návštevou Nice som si na internete vyhľadávala rôzne pamiatky, aby som mala prehľad o tom, čo všetko chcem navštíviť. Jedna konkrétna pamiatka ma zaujala viac ako ostatné. Bol ňou ruský ortodoxný kostol St. Nicholas, ktorý už na prvý pohľad zaujme svojou architektúrou. Ajkeď tento kostol nebol práve najbližšie od pobrežia, kde sme sa ako výletná skupina nachádzali, naša partia si bola presvedčená, že tento kostol jednoducho vidieť musí. A tak sme sa vybrali na malú mestskú turistiku s cieľom vidieť jednu z najkrajších stavieb mesta Nice. A že sa to aj oplatilo!

Ortodoxná katedrála nás skutočne nesklamala a ja môžem s kľudom v srdci povedať, že to je najkrajší kostol, aký som v živote videla. A určite odporúčam pozrieť sa doň nielen z vonka, ale aj z vnútra kde môžete takisto obdivovať krásu a nezvyčajnosť ortodoxnej architektúry.

ja v Nice orthodox2 225x300 - Nice- to najlepšie z Côte d'Azur

4. Námestie Masséna

Asi najznámejšie námestie v Nice je obklopené nápadnými červenými a oranžovými budovami ako aj množstvom krásnych paliem. Zaujímavú atmosféru dotvára aj kockovaná dlažba celého námestia.

Nizza piazza 300x225 - Nice- to najlepšie z Côte d'Azur

5. Promenade des Anglais

Za zmienku stojí aj kamenistá pláž, ktorá býva v lete za teplého počasia prehllnená turistami v plavkách, ktorí si užívajú kúpanie v Stredozemnom mori. My sme boli v Nice v apríli a nakoľko nebolo počasie zrovna najteplnejšie, kúpanie sme odložila na ďaľšiu návštevu. Ako kompenzáciu sme sa po kameňoch aspoń prechádzali bosý. no ale samozrejme že kúpanie v takomto známom letovisko zažiť treba.

Nice pláž 300x225 - Nice- to najlepšie z Côte d'Azur

6. Hotel Negresio

Na väčšine magnetkách či pohľadniciach z Nice nájdete siluatu veže hotela. Tento hotel nesie meno Negresio a stal sa tak povediac ústrednou stavbou mesta. Pre budget-cestovateľov tento hotel určite nie. Je známe, že celebrity, či iné významné osobnosti sa pri návšteve tohoto očarujúceho francúzskeho mesta ubytuvávajú práve tu, v hoteli Negresio.

Nice neonegro 300x225 - Nice- to najlepšie z Côte d'Azur

Či už radšej navštevujete pamiatky, alebo chcete aj nejaký ten čas stráviť na pláži, Nice je určite mesto hodné návštevy. Núkajú sa vám aj okolité mestá azurového pobrežia a mojím tipom je určite aj Monacké kniežactvo-Monaco, (link už čoskoro) a pokiaľ vás láka hlavne spoznávanie Francúzska, tak Paríž je určite na vrchole rebríčka najnavštevovanejších, ale aj najkrajśích miest Francúzska.