5 miest v Piešťanoh, ktoré by ste mali navštíviť

Malebné Piešťany sa nachádzajú v Trnavskom kraji na brehu rieky Váh. Plnia funkciu kúpeľného mesta a práve vďaka liečebným kúpeľom a centrom pre liečbu reumatických ochorení sú známe aj za hranicami. Kúpele ale nie sú jediné zaujímavé miesto, ktoré sa v Piešťanoch oplatí navštíviť. Mestečko má naozaj čarovnú atmosféru a je to skvelé miesto na jednodňový výlet. Tu je 5 miest, ktoré musíte navštíviť.

1. Thermia Palace

Thermia Palace v Piešťanoch je 5-hviezdičkový hotel, známy hlavne vďaka svojim liečebným procedúram, ktoré zahŕňajú aj bahenné zábaly, kúpele v termálnej vode, minerálnej vode a rôzne iné liečebné procedúry.  Nakoľko hotelový komplex je naozaj rozsiahly, nájdete tam aj bazény, kaderníctvo, masáže, manikúry, pedikúry a iné vymoženosti. Za zmienku stojí aj tzv. kúpeľný park, ktorý slúži ako miesto na zregenerovanie a prechádzky priamo pred hotelom. Tam je to ale narozdiel od ostatných miest v Thermia Palace bezplatne sprístupný aj turistom, ktorí v Thermia Palace ubytovaní nie sú.

Piešťany kúpele1 300x225 - Piešťany-5 miest, ktoré musíte v tomto kúpeľnom meste vidieť

 

2. Socha Barlolomiča

Socha Barlolomiča je symbol mesta Piešťany a je to aj zároveň tamojšia najnavštevovanejšia pamiatka. Muž na nej láme svoju barlu, ako dôkaz vyliečenia sa z reumatického ochorenia práve vďaka liečebným kúram v Piešťanoch. Tie sa prevádzkujú hlavne v hoteli Thermia Palace, ktorý sa nachádza na druhej strane Váhu, od ktorej ho oddeľuje len Kolonádový most.

Piešťany socha 300x225 - Piešťany-5 miest, ktoré musíte v tomto kúpeľnom meste vidieť

 

3. Kúpeľný park

Piešťanom dominuje zeleň a krásna príroda. Dôkazom toho je aj kupeľný park, ktorý sa nachádza pri kupeľoch Thermia Palace. Nájdete tam úžasné rybníčky s farebnými vodnými kvetmi, leknami a rybičkami. Kúpeľný park je najideálnejšie miesto pre romantické prechádzky a pre jednoduchý relax.

Piešťnay park2 300x225 - Piešťany-5 miest, ktoré musíte v tomto kúpeľnom meste vidieť

4. Kaplnka Božského Srdca Ježišovho

Veľmi peknou pamiatkou je aj Kaplnka Božského Srdca Ježišovho, ktorá sa nachádza na brehu rieky Váh, odkiaľ sa vám naskytne aj veľmi pekný výhľad na Váh a na Kolonádový most.

Pieśtany kostolík 300x225 - Piešťany-5 miest, ktoré musíte v tomto kúpeľnom meste vidieť

 

5. Kolonádový most

Kolonádový most spája brehy nad riekou Váh. Patrí k národným kultúrnym pamiatkám a je známy aj pod názvom Sklený most. Nápad na postavenie tohto mosta prišiel od majiteľa piešťanských kupeľov. Okrem vytvorenia zaujímaveho mosta sa mu podarilo aj prekonať rekord a to vytvoriť najdlhší krytý most na Slovensku. Na jednej strane mosta nájdete známu sochu Barlolomiča a na tej druhej už spomínané Piešťanské kúpele.

Kolonadovy most 300x225 - Piešťany-5 miest, ktoré musíte v tomto kúpeľnom meste vidieť

 

Pokiaľ poznáte aj vy nejaké zaujímavé miesta v Piešťanoch tak píšte do komentárov. V prípade, že vás zaujíma aj návšteva inýchmiest v okolí, tak odporúčam mesto Nitra, či Trnava.