Francúzsko-navštívte Port Grimaud

Taliansko nie je jediná krajina, v ktorej nájdete Benátky. Vo Francúzsku sa nachádza malebné mestečko menom Port Grimaud. Nie je to nijaká náhoda, že jeho architektúra nápadne pripomína Benátky. Za zrodom tohto úžasného miesta stojí architekt menom François Spoerry, ktorý chcel vytvoriť miesto ako Benátky, avšak s tradičnými francúzskymi domami. Našťastie zožal tento projekt obrovský úspech a tomu svedčí aj fakt, že Port Grimaud patrí k najnavštevovanejším miestam Francúzska.

Port Grimmaud2 300x225 - Port Grimaud- Photo diary z francúzskych Benátok

 

Tradičné francúzske domčeky

Veľká väčšina domčekov je natretá tyrkysovou alebo ružovou farbou. Majitelia týchto vzácnych nehnuteľností sa o ne znamenite starajú. Veď aj ceny miestnych domov zodpovedajú ich hodnote. Ak vás tam nejaký z malých domčekov zaujal natoľko, že by ste ho radi kúpili, musíte siahnuť skutočne hlboko do vrecka. Aj najmenšie domčeky tam totiž stoja niekoľko miliónov, áno, miliónov eur.

Nakoľko je toto miesto popretkávané kanálmi, práve tak ako Benátky, nájdete tu mnoho prekrásnych jácht a lodí. Jedným z mnohých slávnych osobností, ktorý sa rozhodli investovať do jedného z tradičných francúzskych domčekov je aj americký herec Anthony Hopkins. Pána Hopkinsa nespomínam len vďaka jeho skvelým hereckým výkonom, ale preto, že ja som bola v Port Grimaud práve v čase keď tam táto hollywoodska legenda bola. Kým sme sa na malej lodke plavili popri jeho dome, mala som to šťastie a videla ho ako prechádza cez svoju záhradu. Že by som jeho tvár videla nejako veľmi ostro, to bohužiaľ povedať nemôžem. V každom prípade to bol ale skvelý zážitok.

Port Grimaud ako jedno z najkrajších miest Francúzska

Mnoho fotiek z Port Grimaud som videla už na sociálnych sieťach ako instagram.  Ajkeď som názov miesta poznala, z neznámeho dôvodu som si nejako nezisťovala presnú lokalitu a tak som ani len nevedela, že tak významné miesto sa nachádza práve vo Francúzsku. Navštívila som ho takpovediac vďaka náhode. Počas jedného zájazdu na francúzsku riviéru, kde sme mali prioritne navštíviť Nice, Monako, Cannes a Saint Tropez. Veľmi pekne ďakujem sprievodcovi, že nás zobral aj sem. Tak som konečne spoznala toto úžasné a krásne miesto. Ale nebudem vás presviedčať o tom, aké skvelé a nádherné to bolo, veď posúďte sami.

Port Grimmaud4 300x225 - Port Grimaud- Photo diary z francúzskych Benátok

 

Port Grimmaud 9 300x225 - Port Grimaud- Photo diary z francúzskych Benátok

 

Port Grimmaud14 300x225 - Port Grimaud- Photo diary z francúzskych Benátok

 

Port Grimmaud kvety 225x300 - Port Grimaud- Photo diary z francúzskych Benátok

 

Port Grimmaud5 300x225 - Port Grimaud- Photo diary z francúzskych Benátok

 

Port Grimmaud11 300x225 - Port Grimaud- Photo diary z francúzskych Benátok

 

Port Grimmaud 7 300x225 - Port Grimaud- Photo diary z francúzskych Benátok

 

Port Grimmaud15 300x225 - Port Grimaud- Photo diary z francúzskych Benátok

 

Port Grimaud17 300x225 - Port Grimaud- Photo diary z francúzskych Benátok

 

Port Grimaud16 300x225 - Port Grimaud- Photo diary z francúzskych Benátok

 

Páči sa vám mestečko Port Grimaud? Veď nie nadarmo je prezývané ako francúzske Benátky. Za návštevu ale určite stoja aj tie talianske, prečítajte si článok Benátky-pamiatky, gondoly a karneval. A pokiaľ ešte chcete spoznávať Francúzsku riviéru, tak odporúčam navštíviť aj Monako (link ku článku už čoskoro), Nice, Saint Tropez a Cannes.