Wallhalla5 - Len kúsok od mesta Regensburg sa skrýva pamiatka Wallhalla

Wallhalla patrí k najkrajším nemeckým pamiatkám. Napriek tomu ju mnoho ľudí vôbec nepozná, a preto ani nepatrí k tým nanjnavštevovanejším miestam. Wallhalla vás ale určite zaujme svojou architektúrou napodobňujúcou antické chrámy  a stojí za návštevu. Túto výnimočnú pamiatku nájdete len kúsok od Regensburgu.

Regensburg

Regensburg je pomerne známe nemecké mesto. Tečie cez neho rieka Dunaj a len neďaleko odtiaľ nájdete zaujímavú pamiatku menom Wallhalla. Ešte ste o nej nepočuli? Nevadí, v tomto článku vám toto úžasné miesta predstavím.

Regensburg mal už v minulosti pre Nemecko veľký význam. A keď sa hovorí o minulosti, tým nemyslím I. či II. svetovú vojnu, ale časy Rimanov. Už Marcus Aurelius tu nechal postaviť vojenský tábor. Aj neskôr toto mesto naďalej rozkvitalo a patrilo k veľmi veľkým a bohatým. Z toho samozrejme vyplýva, že tam nájdete aj množstvo historických budov a pamiatok.

Regensburg1 300x241 - Len kúsok od mesta Regensburg sa skrýva pamiatka Wallhalla
Regensburg

Pravdepodobne najznámejšou stavbou Regensburgu je tamojšia katedrála- Regensburger Dom. Jej dve veže zbadáte už z diaľky a vďaka nim nie je tiež žiadny problém nájsť centrum mesta.

Regensburg katedrála 225x300 - Len kúsok od mesta Regensburg sa skrýva pamiatka Wallhalla
katedrála

Tým, čo sa aspoň trocha zaujímajú o matematiku či astronómiu, by sa mohla páčiť návšteva úmrtného domu Johannesa Keplera (nemecký astronóm a matematik). Tí ostatní si jednoducho môžu vychutnať romantickú prechádzku Regensburgom.

Vhodné ubytovanie v Regensburgu či okolí nájdete na stránke booking.com

Wallhalla

Pokiaľ sa ale už raz nachádzate v Regensburgu, je priam povinnosťou navštíviť jednu pamiatku, len pár kilometrov od mesta. Tou pamiatkou je Wallhalla. Nepatrí medzi najznámejšie pamiatky Nemecka avšak určite vás zaujme.Wallhalla slúži ako pamätník významným osobnostiam Nemecka a je tiež zaujímavá svojou architektúrou.

Wallhalla2 300x225 - Len kúsok od mesta Regensburg sa skrýva pamiatka Wallhalla
Wallhalla

Túto impozantnú stavbu dal vybudovať kráľ Ľudvík I. v 19. storočí. Ajkeď teda Wallhalla pôsobí na prvý pohľad ako starogrécky chrám, ide o pomerne novú stavbu. Pri pohľade zpredu vidieť, že je skutočne veľká a postaviť takýto monument určite nebolo jednoduché.

Wallhalla6 1 300x225 - Len kúsok od mesta Regensburg sa skrýva pamiatka Wallhalla

 

Wallhalla avšak nie je zaujímavá iba zvonka. Vnútri nájdete múzeum významných osobností Nemecka. Sú tam povystavované busty  slávnych, vedcov, spisovateľov či hudobníkov Nemecka. Pokiaľ sa aj dnes niekto nejakým spôsobom pričiní o rozvoj Nemecka, nemala by jeho busta chýbať práve vo Wallhalle.

Wallhalla3 300x300 - Len kúsok od mesta Regensburg sa skrýva pamiatka Wallhalla

Wallhalla7 300x225 - Len kúsok od mesta Regensburg sa skrýva pamiatka Wallhalla

 

 

Ajkeď Regensburg je v Nemecku pomerne známe mesto, tak Wallhallu často nepoznajú samotní Nemci. Je to však skutočne zaujímavé miesto a naozaj si myslím, že pokiaľ fotku Wallhalli pošlete známemu, a povedeli by ste mu, že to je aténsky chrám, bez problémov by vám uveril.

Dúfam,že sa vám tento krátky ćlánok o Regensburgu a Wallhalle páčil a pokiaľ ešte máte nejaké otázky, neváhajte písať mi komentáre 🙂

Ďaľším zaujímavým nemeckým mestom, ktoré môžete v blízkosti Regensburgu navštíviť je napríklad Mníchov (Klikni SEM)