Azurové-pobrežie-Francúzsko

Saint Tropez je jedno z najznámejších miest Francúzskej riviéri. Postupom času sa z obyčajnej rybárskej dedina stalo slávne mesto s množstvom významných umelcov, ktorí akým bol napríklad aj maliar Henri Matisse či Paul Signac. Čím ďalej tým viac ľudí chcelo spoznať slnečné mesto na juhu Francúzska a tak sa mu deň čo deň zvyšovala prestíž. Dnes patí k najlávnejśím mestám francúzskeho pobrežia Côte d’Azur.

Historické centrum Saint Tropez

Slnko, more, história. Pri prechádzke historickým centrom budete sprevádzaný žiarivým slnkom, ktoré osvetluje historické budovy a zvýrazňuje ich farbu. Je nádherným príkladom a ukážkou typického francúzskeho mesta s pestrou architektúrou a kultúrou.

Sain Tropez 2 300x225 - Saint Tropez-perla francúzskej riviéri

Saint Tropez 5 300x225 - Saint Tropez-perla francúzskej riviéri

ja v Saint Tropez 225x300 - Saint Tropez-perla francúzskej riviéri

Saint Tropez 7 300x225 - Saint Tropez-perla francúzskej riviéri

Prístav v Saint Tropez

Mestský prístav je preplnení množstvom luxusných jácht a lodí. Nebude vôbec nezvyčajné, ak tu stretnete nejaké bohaté a slávne osobnosti. Pravdepodobne mi nebudete veriť, ak vám poviem, že keď som bola v Saint Tropez, tak tam bola aj bohatá a zmedializovaná rodina Geissenovcov, ktorá tam práve kotvila so svojou veľkou loďou.. Ja osobne som síce videla iba ich loď, ale jeden chalan z našeho zájazdu mal to šťastie, vidieť otca rodiny Geissenvcov, ktorý si sním aj veľmi ochotne spravil fotku. No verili by ste tomu?

 

Saint Tropez 4 300x225 - Saint Tropez-perla francúzskej riviéri

Saint Tropez 8 300x225 - Saint Tropez-perla francúzskej riviéri

Saint Tropez 9 300x225 - Saint Tropez-perla francúzskej riviéri

 

Genadarmarie Nationale- žandárska stanica

Jednou z hlavných atrakcií v mesta je žandárska stanica, v ktorej bol natáčaný seriál  s slávnym režisérom Louisom de Funésom o vtipnom žandárovi zo Saint Tropez. Dnes je táto stanica zrekonštruovaná a patrí k najnavštevovanejśím miestam v meste.

Saint Tropez 3 300x225 - Saint Tropez-perla francúzskej riviéri

Citadela

Hľadáte romantické miesto, odkadiaľ budete mať krásny výhľad na celé mesto a dokonca aj na more? Výhďad z mestskej citadely ponúka skutočný pohľad pre Bohov.

Saint Tropez 1 300x237 - Saint Tropez-perla francúzskej riviéri

 

Len kúsok od Saint Tropez nájdete francúzske Benátky-Port Grimaud

Len kúsok od Saint Tropez sa nachádza očarujúca malá dedinka, ktorá svojou architektúrou náramne pripomína Benátky. Port Grimaud je romantické miestečko, ktorého návštevu nesmiete vynechať, ak ste sa už raz ocitli na Azurovom pobreží. Pozri tiež- Port Grimaud

Port Grimmaud3 300x225 - Saint Tropez-perla francúzskej riviéri