Slovesnko-socha-Ježiša-Krista

Vo Vysokých Tatrách bol už každý z nás a Bratislava sa takisto len tak hemží turistami. Avšak poznáte týchto 10 zaujímavých miest na Slovensku?

 

1.Mohyla M.R.štefánika

V meste Brezová pod Bradlom na vrchole zvanom Bradlo nájdete Mohylu M.R.Štefánika, ktorá patrí k národným kultúrnym pamiatkám. Z vrcholu kopca si takisto vychutnáte úžasný výhľad na okolitú prírodu.

Mohyla M.R Štefánika 300x225 - Tip na víkend-10 zaujímavých miest na Slovensku

2. Kostol v Kežmarku

Jedným z najkrajších kostolov na Slovensku je bezpochyby evanjelický kostol v Kežmarku, ktorý je charakteristický svojou sýto-červenou farbou. Veže tohto kostola spoznať aj z diaľky, a preto sa táto pomerne nová stavba stáva významnou dominantou Kežmarku.

Kežmarok kostol 300x225 - Tip na víkend-10 zaujímavých miest na Slovensku

3. Socha Ježiša Krista

Ponad Námestovo na Orave sa na kopci Klín týči pomerne netradičná socha. Nepripomína vám táto socha práve tú v Rio de Janeire?

Socha Ježiša 1 300x225 - Tip na víkend-10 zaujímavých miest na Slovensku
Socha Ježiša Krista

 

4.Vlkolínec

Krásny slovenský skanzen neďaleko Ružomberka ponúka náhľad na spôsob života na Slovensku v minulosti. Prechádzka pomedzi krásne farbné domčeky má nezameniteľné čaro.

Vlkolínec4 300x225 - Tip na víkend-10 zaujímavých miest na Slovensku
Vlkolínec

5. Bardejovský skanzen

Múzeum ľudovej architektúry v Bardejove sa nachádza v areáli bardejovských kúpeľov. Nájdete tam takýto krásny UNESCO kostolík a aj v celom skanzene si môžete pozrieť domčeky našich slovenských predkov. Kliknite sem, ak si chcete o Bardejove prečítať viac.

Bardjov drevený kostolík1 300x225 - Tip na víkend-10 zaujímavých miest na Slovensku
Drevený kostolík v Bardejovskom skanzene

 

6. Múzeum gýča v Kremnici

Aj takéto netradičné múzeum nájdeme u nás na Slovesku.Napriek tomu, že múzeum nie je veľké, nájdete tam až viac ako 700 exponátov, ktoré sú rozdelené do rôznych kategórii, ako napr. trpaslíci, mikuláši, poľovníctvo, maliarstvo atď. Kliknite sem, pokiaľ sa chcete o Kremnici prečítať viac.

Kremnica múzeum Gýča 300x225 - Tip na víkend-10 zaujímavých miest na Slovensku
Múzeum gýča v Kremnici

7. Námestie Európy v Komárne

Námestie Európy je krásne námestie, kde každý dom reprezentuje jeden európsky štát, keby ste si aj náhodou neboli na prvý pohľad neboli istý, o aký štát ide, nezabudnite si prečítať štítok, ktorý je nad dverami každého jedného domu. Kliknite sem, pokiaĺ si chcete o Komárne prečítať viac.

Komarno1 300x225 - Tip na víkend-10 zaujímavých miest na Slovensku
Námestie Európy

8. pancierový vlak vo Zvolene

Medzi železničnou stanicou a Zvolenským hradom nájdete repliku starého pancierového vlaku Hurban, ktorý bol použitý ešte počas slovenského národného povstania. Po povstaní bol zničený, aby s k nemu nemohli dostať nepriatelia. Dnes sa táto replika radí k slovenským národným pamiatkám. Kliknite sem, ak sa chcete o Zvolene dozvedieť viac.

Zvolen vlak 300x225 - Tip na víkend-10 zaujímavých miest na Slovensku
pancierový vlak vo Zvolene

9. Hriňová

O tom, že Slovensko má krásnu prírodu nepochybuje hádam nikto. V Hriňovej nájdete úžasné ferebné polia a môžete sa prejsť v okolitom kopcovitom kraji.

Hriňová1 300x225 - Tip na víkend-10 zaujímavých miest na Slovensku
Hriňová

10. Modrý kostolík v Bratislave

Kostol sv. Alžbety, ľudovo zvaný Modrý kostolík spoznáte podľa jeho sýto-modrej farby.Nájdete ho na Bezručovej ulici Bratislave. Kliknite sem, pokiaľ sa chcete pozriť aj na iné pamiatky v Bratislave.

Modrý kostolík1 300x225 - Tip na víkend-10 zaujímavých miest na Slovensku
Modrý kostolík v Bratislave

Tak toto je zoznam 10 zaujímavých miest na Slovensku, dúfam, že sa vám páčili a prípadne ste nabrali inšpiráciu na vaše ďaľšie cesty po Slovensku. 🙂