Stuttgart8 - Čo musíte určite vidieť v automibilovom meste Stuttgart

Nemecké mesto Stuttgart v spolkovej krajine Baden-Wüttemberg je známe hlavne vďaka tu sídliacim automobilkám Porsche a Mercedez Benz. Pre turistu je ale zaujímavý aj vďaka viacerým zaujímavým miestam a pamiatkám.Tu vám predstavím tie najlepšie z nich!

1. Altes Schloss

Altes Schloss v preklade Nový zámok bol postavený ako rezidencia pre kráľa. Dnes patrí k najkrajším pamiatkám v Stuttgarte a nájdete ho priamo v centre mesta.

IMG 3361 300x225 - Čo musíte určite vidieť v automibilovom meste Stuttgart
Neues Schloss

2. Múzeum Porsche

Automobilka Porsche sídli v Stuttgarte,a preto hneď vedľa továrne nájdete aj múzeum tejto luxusnej značky. Návštevu tohoto múzea určite odporúčam aj ľuďom, pre ktorých nie sú autá v úplnom centre záujmu. Múzeum je totiž naozaj úžasné a dozviete sa v ňom veľa zaujímavých faktov o značke, ktorá sa bezpodmienečne s týmto mestom spája.

IMG 3364 300x202 - Čo musíte určite vidieť v automibilovom meste Stuttgart
Múzeum Porsche

3. Mestká knižnica

Nie každý je nadšený predstavou o návšteve knižnice. Samozrejme.Avšak tá v Stuttgarte, zaujme naozaj všetkých. Ich mestská knižnica je veľmi moderná a patrí k turistický atrakciám tohoto mesta. A čo je na tom najlepšie, vstup je voľný nielen pre tamojších študentov ale aj turistom.

IMG 3469 300x169 - Čo musíte určite vidieť v automibilovom meste Stuttgart
Mestská knižnica

4. Mercedez Benz Múzeum

Múzeum automobilky Mercedez Benz nájdete takisto tu v Stuttgarte.Jedná sa o skutočne úžasné múzeum, ktoré takisto zaujme každého. Nájdete v ňom úplne prvé automibily sveta a postupne sa počas prehľiadky budete dostávať k novším a novším modelom áut.Nájdete tam športové vozy s veľým výkonom a aj autá, ktoré ako prvé prekonali rýchlostné rekordy.Pre mňa osobne bola tiež zaujímavé autá slávnych osobností. Tam ste mohli vidieť ozajstné auto Nicolasa Caga, princezny Diany, papamobil či dokonca auto z filmu Jurský park.

mercedez3 300x225 - Čo musíte určite vidieť v automibilovom meste Stuttgart
Mercedez Benz

5. Fernsehturm

Aj Stuttgart má svoju televíznu vežu. Je vysoká až cez 206 metrov,avšak čo je na nej skutočne výnimočné je jej história. Jedná sa totiž o úplne prvú televíznu vežu postavenú na tento štýl. Televízne veže s takouto podobizňou sa neskôr začali stavať aj v iných veľkomestách ako napr. tá najznámejšia v Berlíne. Nápad bude ale vždy pochádzať zo Stuttgartu.

IMG 3356 300x290 - Čo musíte určite vidieť v automibilovom meste Stuttgart
Fernsehturm

6. Múzeum umenia

V samotnom centre Stuttgartu sa nachádza známe múzeum umenia (Kunstmuseum). Táto presklenná stavba vás zvonka upúta už na prvý pohľad a vnútri nájdete diela slávnych maliarov akými sú Fritz Winter, Dieter Roth ale dokonca ja Otto Dix.

Kunstmuseum 254x300 - Čo musíte určite vidieť v automibilovom meste Stuttgart
Kunstmuseum

7. Killesbergturm

Killesberturm je výhliadková veža z ktorej sa vám naskytne krásny výhľad na celý Stuttgart. Bola postavená istou dobrovoľníckou skupinou, ktorá návštevníkom natoľko verí, že u veže nie je nikdo, kto by vyberal peniaze za vstup, namiesto toho tam nájdete kasu, kde by ste mali vhodiť 1 euro za vstup pre dospelého a 0,5 eura za dieťa. Samozrejme, že veľká väčšina nijakú kasu nerieši, avška dané peniaze podporujú ďaľšie výstavby takýchto úžasných konštrukcií, takže prosím neotáľajte v tomto prípade zaplatiť a užite si nádherný výhľad.

IMG 3359 225x300 - Čo musíte určite vidieť v automibilovom meste Stuttgart
Killesbergturm

8. Königstraße

Ďaľším miestom, ktoré by ste mali navštíviť je nákupná ulica Königstraße.Pokiaľ radi nakupujete tak na Königstraße si dojdete na svoje. Je to totiž jedna z najfrekventovanejších nákupných ulíc v celom Nemecku a je dlhá až 1,2 km.

Konigstrasse Stuttgart 300x246 - Čo musíte určite vidieť v automibilovom meste Stuttgart
Königstraße

9. Múzeum prasiat

Poslednou zaujímavosťou tohoto mesta je skutočne neobvyklé múzeum. Je to totiž najväčšie múzeum prasiat na svete! Nájdete tam obrovské množstvo malých ale aj veľkých sošiek prasiat a nechýba tam ani chutná kuchyňa.

PIG2 300x225 - Čo musíte určite vidieť v automibilovom meste Stuttgart
Ilustračný obrázok

 

 

Stuttgart je skutočne turisticky veľmi atraktívne a hlavne  pre automobilových nadšencov je Stuttgart skutočný raj. Preto návštevu tohoto mesta naozaj odporúčam. Pokiaľ máte nejaké otázky, prípadne viete o ďaľších úžasných miestach v Stuttgarte, prosím napíšte komentár, rada všetky otázky zodpoviem 🙂

Stuttgart 300x225 - Čo musíte určite vidieť v automibilovom meste Stuttgart