Santorini1 - Výlet na Santorini je ako výlet do bájnej Atlantídy!

Hádam každý pozná legendu o bájnej Atlantíde, krajine, ktorá sa schováva niekde v hlbinách Atlantického oceánu. Existujú však teórie, ktoré tvrdia, že Atlantídou je práve grécky ostrov Santorini.

fullsizeoutput c15 1 225x300 - Výlet na Santorini je ako výlet do bájnej Atlantídy!

V tomto článku by som vám rada tento prekrásny ostrov predstavila, uviedla rôzne tipy a rady, ako môžete cestu na Santorini zorganizovať a zároveň zreferovala ako prebiehal môj zájazd na tento prekrásny ostrov.

Santoriní2 300x225 - Výlet na Santorini je ako výlet do bájnej Atlantídy!

Santorini ako sopečný ostrov

Možno ste nevedeli,že Santorini je vlastne iba zvyšok sopečného ostrova. Vytvoril sa po extrémne ničovom výbuchu v roku 1600 p.n.l. pri ktorom sa vytvorila až 150 metrov vysoká vlna, ktorá zasiahla Krétu.Celé súostrovie má tvar polmesiacia čo predstavuje kráter už spomínanej sopky. Výbuch tejto sopky sa má jedného dňa zopakovať, našťastie až o niekoľko storočí, takže sa zatiaľ nemáme čoho obávať.

Santorini4 300x199 - Výlet na Santorini je ako výlet do bájnej Atlantídy!

Patrí k európskym oblúbeným dovolenkovým destináciám. Dostať sa tam môžete letecky a stráviť ľubovoľný počet dní. Mne osobne ale prišiel jeden deň úplne postačujúci. Santorini je totiž zaujímavejšia turistická, ako dovolenková  destinácia a keďže je ostrov pomerne malý, prehliadky netrvajú dlho.

fullsizeoutput c74 300x225 - Výlet na Santorini je ako výlet do bájnej Atlantídy!

Pokiaľ náhodou dovolenkujete na jednom z okolitých ostrovov, ako napríklad na Kréte, dostanete sa tam jednoducho loďou. Zvyčajne sú na takéto jedno-denné zájazdy používané katamarany (lode na dvoch lyžiach), opozorňujem že takéto výlety stoja okolo 150eur/osobu a katamarany sa veľmi nakláňajú zo strany na stranu, čo spôsobuje, že toalety sú plné vracajúcich ľudí. (pevne dúfam, že práve nejete). Napriek tomu všetkému , výlet na Santorini stojí za to!

Santorini1 300x225 - Výlet na Santorini je ako výlet do bájnej Atlantídy!

Po príchode na ostrov je už ale všetko vporiadku. Môžete sa kochať prekrásnymi domčekami s modrými strechami a  turistické autobusy vás prevedú hlavnými obcami súostrova, z ktorého je najdôležitejší ostrov a zároveň obec Théra. Veľká väčšina fotiek, ktoré ste zo Santorini videli pochádza práve z tejto obce.

fullsizeoutput c70 225x300 - Výlet na Santorini je ako výlet do bájnej Atlantídy!

Počas prehliadky, ktorú si treba objednať sa dozviete množstvo zaujímavých informácií nielen o vzniku ostrova, ale aj o tom, kde na ostrove má Angelina Jolie svoju vilu, že voda na ostrove je nepitná, alebo že miestny obyvatelia majú okrem turizmu peniaze aj z pestovania hrozna a výrobou bieleho vína, keďže sopečná pôda v sebe zadržiava vodu a tým je vhodná pre pestovanie.

fullsizeoutput d6 300x225 - Výlet na Santorini je ako výlet do bájnej Atlantídy!

 

 

Rada by som tiež pripomenula, že Santorini sa nachádza neďaleko ostrova Kréta, ktorý takisto skutočne stojí za návštevu 🙂