O mne

Ssofokles

Ahoj! Ja som Ssofokles.Možno to nie je úplne tradičné meno, ten Ssofokles, ale poznáte to, niekedy máte o niečom takú podvedomú mienku, myšlienku a vo vnútri viete, že to tak je správne. Takto vzniklo aj meno tohoto blogu. Ale samozrejme, že ma rodičia nenazvali podľa starovekého gréckeho dramatika Sofoklesa  (rada ma tak nazýva kamarátka). V skutočnosti sa volám Sofia.

Cestovanie je moje veľké hobby. Mojou prvou významnou cestovateľskou destináciou bol Paríž. Mala som 12 rokov a skutočne som sa zamilovala, stála som pod Eiffelovou vežou a zažívala pocit eufórie. Vedela som, že Paríž je len začiatok. Hneď ako som sa z výletu vrátila,zobrala som papier a napísala zoznam turistických destinácii z celého sveta, bolo ich tam vyše 100 a ja som všetky chcela nevyhnutne navštíviť. Moja vášeň sa s každým pribudnutým miestom, ktoré navštívim zväčšuje a ja stále hľadám nové fascinujúce miesta, ktoré do svojho zoznamu pripíšem. Cestovanie je aktivita, ktorou človek rozvíja svoju osobnosť a učí sa nové veci. Je to škola a zábava v jednom. Vášeň.

Okrem toho, že som študentkou gymnázia, mám dve brigády, vďaka ktorým mám trocha peňazí na svoje cesty. Ako zodpovedná brigádníčka tzv, 5D kina som dostala úžasnú možnosť privyrábať si sociálnym marketingom a neskôr aj ako vedúca piatich prevádzok 5D kina na západnom Slovensku. Ajkeď pozícia vedúcej býva občas náročná, svoje povinnosti si plním zodpovedne a práca pre kino ma skutočne veľmi baví.

Bývam v Bratislave a jeden rok som žila v Kolíne ako výmenná študentka. Vo svojom voľnom čase rada čítam knihy, som na káve s kamarátkami, športujem so svojou rodinou, či relaxujem pri pozeraní filmov. Ale teraz mi do života vstupuje môj blog, ktorému sa chcem venovať ako často to len ide.

Cieľom tohto blogu je hlavne inšpirovať ľudí k cestovaniu, ktoré ja osobne považuje za veľmi dôležité. Tak prosím,nechajte sa inšpirovať 🙂

 

ja v Luxore2 242x300 - O mne