Komarno1 1 - 6 dôvodov prečo navštíviť okresné mesto Komárno

Väčšina z nás by najradšej precestovala celý svet, avšak často ani netušíme,aké úžasné miesta ukrýva Slovensko. Samozrejme, že cesta napríklad do takého New Yorku znie veľmi atraktívne, nedbám. No cestovanie po Slovensku môže byť naozaj veľmi zaujímavé a aj pre cestovateľov atraktívne.Tak napríklad Komárno. Možno ste sa o toto mesto nikdy nezaujímali a ani ho navštíviť nechcete. Avšak tu je 6 dôvodov, prečo by ste mali spraviť pravý opak. Možnno, že vás Komárno príjemne prekvapí.

Komarno8 300x225 - 6 dôvodov prečo navštíviť okresné mesto Komárno 

1. Obzriete si každý jeden dom na Námestí Európy

Námestie Európy je skutočne prekrásne námestie. Pozostávajúce z viacerých domov reprezentujúcich jednotlivé európske štáty. Uvidíte tu architektúru stavieb v Holansku, Maďarsku, Lichtenštajsku, Španielsku a aj mnoho ďaľších štátov. V prípade, že by vám daný dom skutočne nič nehovoril, pozrite sa na malé štítky nad dverami domov, ktoré vám prezradia, o aký štát ide.

Komarno3 300x225 - 6 dôvodov prečo navštíviť okresné mesto Komárno
Námestie Európy

2. Navštívite vodojem pripomínajúci princeznovský hrad

No uznajte, nevyzerá tento vodojem ako z filmu láska na vlásku? Mne to teda tak skutočne pripadá a ajkeď sa na strechu ísť nedá,určite sa oplatí počas návštevy Komárna pozrieť sa aj na túto peknú stavbu.

Komarno9 300x225 - 6 dôvodov prečo navštíviť okresné mesto Komárno
Vodojem

 

3. Komárno je veľmi bohaté na históriu

V minulosti bolo osídlené Keltami i Rimanmi. Po tých tu zostalo aj mnoho pozostatkov a to vrátane vojenského tábora Celemantia, ktorý nájdete neďaľeko Komárna v obci Iža. Preto aj dodnes patrí Komárno k významným slovenským archeologickým náleziskám.

Komarno2 300x225 - 6 dôvodov prečo navštíviť okresné mesto Komárno
rímske pozostatky

 

4. Prejdete sa po Alžbetinom moste do Maďarska

Alžbetin most je most spájajúci Slovensko s Maďarskom. Takto môžete z Komárna prejsť do mesta Komárom, a teda sa budete nachádzať takisto v Komárne, avšak už v Maďarsku. A kebyže sa vám navštevovanie našich susedných štátov nezdal ako dostatočný dôvod, nato prejsť sa po tomto moste, tak pripomínam ešte, že odtiaľ máte skutočné pekný výhľad na Dunaj ako aj na vzdialené hory.

Komarno5 300x225 - 6 dôvodov prečo navštíviť okresné mesto Komárno
Hranica medzi Slovenskom a Maďarskom

 

5. Navštívite peknú mestskú radnicu

Mestská radnica je jednou z dominantných stavieb Komárna. Pokiaľ k nej prídete bližšie pôsobí mierne exoticky a to aj vďaka palmám, ktoré tam sú okrasne vysadené.V kaďom prípade sa oplatí ju navštíviť.

Komárno radnica 300x225 - 6 dôvodov prečo navštíviť okresné mesto Komárno
Radnica

6. Choďte do starobylého kláštora

Nájdete tu aj mnoho hisorických stavieb a to vrátene tohoto kaštieľa. Vidieť sa oplatí aj zvútra, nakoľko tam nájdete aj amfiteáter pre rôzne kultúrne akcie a tiež veľké nápisy ,,Hello Komárno” a ,,Hello Komárom.”

Komarno6 300x225 - 6 dôvodov prečo navštíviť okresné mesto Komárno
kláštor

 

Dúfam,že dôvody pre návštevu Komárna sa vám nateraz zdajú dostatočné. 🙂 Je to skutočne pekné mesto a podporovať slovenský turizmus nikdy nie je na škodu.

Pokiaľ aj vy poznáte nejaké pekné miesta v Komárne, ktoré stoja zato navštíviť, prosím píšte mi do komentárov 🙂

V prípade, že vás návšteva Komárna predsalen až tak neľáka, tak určite chďte do Trnavy, ktorá je nazývaná aj slovenský Rím.