IMG 0871 - Trnava- slovenský Rím a jeho poklady

Trnava je mesto na západnom Slovensku, prezývané aj slovenský Rím. Názov doslala vďaka množstvu kostolov, ktoré sa tu nachádzajú. Je to malé pekné mesto, ktoré sa určite oplatí navštíviť. Tu je zoznam najkrajších pamiatok Trnavy, ktoré by ste určite nemali vynechať.

 

1. Mestská veža, Trnava

Dominantou Trnavy je mestská veža z ktorej si môžete užiť prekrásny výhľad na celé mesto a dokonca aj na Malé Karpaty. Vstup stojí 3 eurá, a ten pohľad z výšky 29 metrov (výška výhliadkovej terasy) skutočne stojí zato.

IMG 0900 225x300 - Trnava- slovenský Rím a jeho poklady

2. Synagóga, Trnava

Staršia židovská synagóga vyzerá zvonka možno obyčajne, avšak vnútri sa nachádza krásna kaviareň s knižnicou a farebne namaľovaným stropom, takže určie stojí za návštevu.

IMG 0895 225x300 - Trnava- slovenský Rím a jeho poklady

 

3. Katedrála sv. Jána Krstiteľa

Trnava je známa aj tým, že sa tam nachádza najväčší oltár na Slovensku ba dokonca jeden z najväčších v Európe. Je vyše 20 metrov vysoký a nájdete ho v rímskokatolíckej katedrále sv. Jána Krstiteľa.

 

IMG 0891 225x300 - Trnava- slovenský Rím a jeho poklady

 

4. Súsošie najsvätejšej Trojice

Hneď pod mestskou bránou na Trojičnom námestí, s prekrásnou mozaikovou dlažbou, ktorú vidno hlavne z výšky sa nachádza Súsošie najsvätejšej Trojice. Napriek tomu, že bola po 2. svetovej vojne rozobratá a sochy boli premiestnené do rôznych častí mesta. Neskôr sa však Trnavčania rozhodli vrátiť ju na jej pôvodné miesto, kde ju nájdete dodnes.

 

IMG 0881 228x300 - Trnava- slovenský Rím a jeho poklady

5. Kostol sv. Heleny

Malý, ale pekný Kostol sv. Heleny slúžil v minulosti aj ako špitálsky kostolík. Patrí k známym kostolom v Trnave a určite stojí za návštevu.

 

IMG 0874 300x225 - Trnava- slovenský Rím a jeho poklady

 

6. Západoslovenské múzeum, Trnava

V tomto múzeum nájdete rôzne zbierky týkajúce sa archeológie,histórie, etnografie, či dokonca prírodných vied.

IMG 0892 300x225 - Trnava- slovenský Rím a jeho poklady

 

7. Bazilika sv. Mikuláša

Ďalším pekným kostolom v Trnave je Bazilika sv. Mikuláša, nie nadarmo je predsa Trnava nazývaná slovenským Rímom. Zaujímavosťou je, že sa tu nachádza jeden z najväčších zvonov v Európe.

IMG 0886 225x300 - Trnava- slovenský Rím a jeho poklady

 

8. Mestské opevnenie

Voľakedy bolo mestské opevnenie v Trnave najväčším v Uhorsku a patrila k veľmi významným stavbám. Dnes sa po nich môžete prejsť a zároveň obdivovať kvalitnú prácu, ktorá tam stojí už od 13. storočia.

IMG 0876 300x225 - Trnava- slovenský Rím a jeho poklady

 

9. City Arena (futbalový štadión)

Snáď najlepší futbalový štadión na Slovensku sa nachádza práve tu v Trnave. Pri návšteve možno práve uvidíte zápas známeho miestneho tímu Spartak Trnava.

IMG 0899 300x259 - Trnava- slovenský Rím a jeho poklady

 

10. City Arena Trnava (nákupné centrum)

A na záver tu je  moderne obchodné centrum City Arena Trnava, v ktorom nájdete rôzne obchody s módou, ale aj reštaurácie či kino.

IMG 0897 300x225 - Trnava- slovenský Rím a jeho poklady

 

 

Mesto Trnava sa radí určite k najkrajším mestám na Slovensku. Bez problémov ju môžete pochodiť pešo a počas takejto mestkej turistiky spoznať pamiatky tohoto slovenského Ríma.