Florencio-Palazzo-Vecchio

Talianske mesto Florencia patrí k mojim najobľúbenejším mestám. Prečo? Mesto ako Florencia totiž nenájdete nikde inde. Má neobyčajné čaro, ktoré nemá žiadne iné mesto na svete. A čo všetko by ste v tomto okúzlojúcom meste mali stihnúť za 24 hodín?

Florencia sa silno spája s históriou. Je to totiž kolíska kultúry talianskej renesancie.Je to domov mnohých významných umelcov. Preto tu dnes nájdeme množstvo svetoznámych výtvarných diel napr. od Leonarda da Vinciho, Botticceliho, Michelangela či mnohých ďaľších.

Florencia city 300x225 - Florencia- Čo musíte určite vidieť za 24 hodín vo Florencii
Výhľad na katedrálu Duomo či Santa Maria del Fiore vo Florencii

 

Florencia v sebe ukrýva mnoho zaujímavých stavieb

Veľmi významnou stavbou vo Florencii je dóm Santa Maria del Fiore. Je to skutočne impozantná stavba a počas vašej návštevy ju musíte nevyhnutne navštíviť. Jej charakteristickú veľkú červenú kupolu spoznáte už z diaľky.

Florenz 2 300x225 - Florencia- Čo musíte určite vidieť za 24 hodín vo Florencii
Duomo- Santa Maria del Fiore

 

Hneď pri tomto dóme sa nachádza až 85 metrov vysoká veža, po taliansky Campanila.Pokiaľ stojíte pod ňou,tak k jej vrcholu vás oddeľuje presne 414 schodov, avšak zaručujem vám, že pre ten úžasný výhľad sa vám to oplatí.

Florencia kampanila 300x225 - Florencia- Čo musíte určite vidieť za 24 hodín vo Florencii
Campanilla-85 metrov vysoká veža

 

Ďaľšou úžasnou stavbou je Palazzo Vecchio. Tento palác môžeme považovať za istý symbol Florencie. Je charakteristická svojou vežou ktorú vidno už z diaľky. Vo vnútri nájdete krásne fresky či sochy.

Florencia kópia 300x225 - Florencia- Čo musíte určite vidieť za 24 hodín vo Florencii
Palazzo Vecchio

Sochy

Na námestí pred Palazzom Vecciom sa nachádza veľmi známe námestie a to Piazza della Signoria.Voľakedy tu bola umiestnená pravdepodobne najznámejšia socha sveta- Dávid od Michelangela. Ten je dnes je umiestnený v jednom z florentských múzeí- Galleria dell Áccademia. Nachádza sa tu však kópia tejto sochy a to aj s mnohými ďaľšími.

david Florenz 300x225 - Florencia- Čo musíte určite vidieť za 24 hodín vo Florencii
Kópia sochy Dávida pred Palazzom Vecciom

Kostoly

Vo Florencii samozrejme nájdete aj veľa zaujímavých kostolov. K tým najznámejším patrí určite kostol Maria Novella či Santa Croce.

Florenz1 300x222 - Florencia- Čo musíte určite vidieť za 24 hodín vo Florencii
Santa Croce

Most-Ponte Vecchio

Presuňme sa ďalej, kontrétne z jednej strany rieky Arno na tú druhú. Môžete totiž tadiaľ ísť cez jeden z najznámejších mostov Talianska. Je ním Ponte Vecchio. Možno ho tiež poznáte ako most zlatníkov, nakoľko sa tu ako v minulosti,tak aj teraz nachádza mnoho zlatníctiev.

Ponte Veccio 300x225 - Florencia- Čo musíte určite vidieť za 24 hodín vo Florencii
Ponte Vecchio nad riekou Arno

Umenie

Florencia takisto ponúka množstvo zaujímavých múzeí a to hlavne pre milovníkov umenia. Pokiaľ by ste napríkľad radi videli obraz Zrodenia Venuše od Botticelliho, tak odporúčam navštíviť Galleriu degli Uffizi. Táto galéria je najväčšia v celom Taliansku a nachádza sa v nej skutočne veľké množstvo významných umeleckých diel.

Rada by som však upozornila na to, že pondelky bývajú talianske múzeá a galérie zavreté a tak prosím neurobte tú istú chybu ako ja, keď som si návštevu florentských galérii naplánovala práve na pondelok. Na druhej strane mám aspoň o jeden dôvod sa do tohto výnimočného mesta vrátiť.

Florencia 1 300x225 - Florencia- Čo musíte určite vidieť za 24 hodín vo Florencii
výhľad z Campanili

 

Florencia je teda skutočne čarovné mesto a jeho návšteva stojí za to. Krásna architektúra, historické pamiatky, svetoznáme umelecké diela, ale aj omnohom viac toho toto mesto ponúka.

Pokiaľ máte aj vy tak radi Taliansko ako ja,  určite vás budú zaujímať aj Zoznam 7 najkrajších miest Talianska.