Benagil-cave-Algarve

Portugalské pobrežie Algarve patrí bezpochyby k najkrajším európskym destináciam. Zaujme vás svojimi krásnymi plážami a úchvatnými útesmi. Hlavným mestom tohoto pobrežia je Faro a ďaľším významným mestom je Lagos. Navštívte Algarve a objavte populárne spoty, ktoré sú známe po celom svete. Tu je zoznam 7 miest, ktoré by ste mali na pobreží rozhodne navštíviť.

Algarve 300x240 - Algarve- 7 miest, ktoré musíte na portugalskom pobreží zažiť

 

1. The Banagil Cave

Slávna jaskyňa Banagil bola podľa Huffington post označená za jednu z 10 najcoolovejších jaskýň na svete.  Samozrejme, že teda patrí aj k najvýznamnejším miestam v celom Potugalsku. Našťastie pre vás, je toto čarovné miesto turistom naplno sprístupnené a môžete ho vidieť aj vy.  Do tejto prekrásne jaskyne sa dá dostať dvoma spôsobmi. Asi najlepšou je prenajať si kajak, či paddle board (na pláži nájdete množstvo prenajímateľov) a do jaskyne tak dopádlovať. Tento spôsob je výhodný preto, lebo jedine takto sa dá dostať na jaskynnú pláž a vidieť tak tento unikát z každého uhla.

Druhou možnosťou je ísť na okružnú jazdu pozdĺž algarvských útesov. Loďka vás zavedie aj do Benagil cave, avšak nebudete tam môcť zostať plávať a budete mať čas si miesto naozal len pofotiť. Z najližšej pláže by sa dalo síce do jaskyne aj doplávať. Avšak vzhľadom na veľké množstvo lodí, člnov a kajakov, ktoré do jaskyne premávajú by mohla byť táto voľba skutočne nebezpečná.

IMG 3725 300x225 - Algarve- 7 miest, ktoré musíte na portugalskom pobreží zažiť

2. Marinha beach, Algarve

Marinha beach je pravdepodobne úplne najkrajšia pláž v celom Portugalsku. Táto piesková pláž sa nachádza pod červeno-zlatými útesmi na južnom pobreží Portugalska medzi mestami Lagos a Albufeira. Ajkeď voda tu je počas celého roka pomerne studená (predsalen to je Atlantický oceán), more tu je veľmi čisté a práve táto pláž je neodmysliteľnou zastávkou pri návšteve Algarve. Práve známy Michelin guide zaradil Marinha beach do rebríčku 10 najkrajších pláži v Európe a medzi 100 najkrajších pláží na svete.

3. Faro, Algarve

Hlavným mestom pobrežia Algarve je Faro. Toto pomerne malé mesto predstavuje dopravný uzol pre väčšinu cestujúcich. Nájdete tu veľké letisko a môžete si tu objednať množstvo fakultatívnych výletov, ako aj napríklad plávanie s delfínmi. Centrum mesta má množstvo chutných reštaurácií a kaviarní a zaujať vás môže aj tamojší nočný život.

IMG 3695 300x225 - Algarve- 7 miest, ktoré musíte na portugalskom pobreží zažiť

 

4. Národný park Ria Formosa

Ria Formosa je národný park situovaný pri meste Faro. Je to systém ostrovov, ktorý môžete preskúmať na lodi, alebo isté časti aj peši. Čo je na tomto parku naozaj zaujímavé, je prirodzený výskyt plameniakov a teda ak sa vám zadarí, môžete ich vidieť aj vy. Avšak ak také šťastie mať nebudete, nič sa nedeje. Park je naozaj krásny a oplatí sa ho navštíviť aj mimo sezóny plameniakov.

5. The arches of Marinha

Dominantou celej Marinha beach je tento skalný unikát. Dva oblúky na Marinha pláži tvoria neodmysliteľnú súčasť celého Algarve pobrežia. K týmto oblúkom sa môžete dostať blízko aj peši z Marinhy. Avšak ideálne je znova si prenajať kajaky a obdivovať tak tento úkaz úplne zblízka. Aj tu ale máte možnosť vidieť oblúky z loďky, ktorá robí dlhšie trasy po pobreží.

 

6. Praia de Carvoeiro

Ďaľšia výnimočná pláž sa nachádza v tradičnom rýbarskom mestečku Carvoeiro. Táto pláž ponúka turistom množstvo možností. Medzi ne patrí turistická trasa pobrežím, kajakovanie, prenájom lodí a ďaľšie. Dôležité však je, že odtadiaľto máte najlepší prístup na slávku Benagil cave.

IMG 4125 225x300 - Algarve- 7 miest, ktoré musíte na portugalskom pobreží zažiť

 

7. Krokodília skala a jaskyne Carvoeiro

Členité pobrežie Algarve má naozaj mnoho jaskýň. Do väčšiny z nich sa dá dostať skutočne jednoducho. Či si zvolíte už spomínané kajaky a alebo výlet loďkou, jaskyne vás naozaj nadchnú. Jednou z jaskýň je aj Korokodília jaskyňa. Báť sa ale nemusíte, krodidíla by ste v nej hľadali len márne. Svoj názov dostala jaskyňa vďaka skale, ktorá skutočne pripomína krokodíla.

Ak sa vám portugalské pobrežie páči, určite si prečítajte aj článok Malta-10 miest, ktoré by ste mali navštíviť, ktorá takisto patrí ku krajinám s najkrajšími plážami na svete.