6-najkrajších-pláží-v-Európe

V Európe nájdete nespočetné množstvo prekrásnych pláží. Či už cestujete na Maltu, do Grécka, Španielska, Talianska, alebo na Cyprus, všade sú úžasné miesta a každé má niečo do seba. Avšak niektoré pláže ponúkajú predsalen trocha viac, ako len obyčajný piesok a more. Pozrite sa na zoznam 6 najkrajších pláží v Európe!

1. Blue Lagoon, Malta

Modrá lagúna na Malte skutočne patrí k najkrajším miestam v Európe. Nachádza sa na ostrov Comino, ktorý je jedným z ostrovov Malty.  Každý deň sem prídu stovky až tisícky turistov a majú aj prečo. Toto miesto je skutočne vďaka svojej rozprávkovo modrej čistej vode okúzlujúce. Okrem kúpania, sa tam môžete pokochať aj prírodne vytvorenými skalnými jaskyňami a inými útvarmi, ktoré mimochodom môžete vidieť už počas jazdy loďou na Comino. Blue Lagoon dokonca považuje množtsvo ľudí za jednu z najkrajších pláží sveta a k tomuto názoru sa prikláňa napríklad aj najscestovanejší Slovák Ľuboš Fellner. Návštevu Blue Lagoon by ste teda určite nemali vynechať, ak chcete skutočne spoznať Maltu.

Blue Lagoon3 300x225 - TOP 6 najkraších pláží v Európe

2. Navagio beach, Grécko

Ďaľšia prekrásna pláž sa nachádza na gréckom ostrove Zakynthos. Pláž Navagio je skutočným klenotom tohoto ostrova. Zaujímavou ju robí hlavne vrak pašeráckej lode, ktorý je situovaný v strede pláže. Turisti sa môžu po tomto vraku voľne pohybovať a aj po ňom loziť. Avšak pamätajte, že  k tejto pláži sa dostanete jedine loďou. Úžasný zážitok ale budete mať aj z vyhliadkovej plošiny nad zátokou. Naskytne sa vám pohľad na pláž Navagio s vrakom vsadenú do prostredia skalnatých útesov a uvidíte tak skutočne jednu z njakrajších pláží nie len v Európe, ale aj na svete.

IMG 4476 300x225 - TOP 6 najkraších pláží v Európe

3. Benagil beach, Portugalsko

Slávna Banagil jaskyňa bola podľa Huffington postu označená za jednu z 10 najcoolovejších jaskýň na svete. Samozrejme, že teda patrí aj k najvýznamnejším miestam v celom Potugalsku a pláž v tejto jaskyni je absolútnym unikátom. Na tútu pláž sa dá dostať dvoma spôsobmi. Asi najlepšou je prenajať si kajak, či paddle board (na pláži nájdete množstvo prenajímateľov) a do jaskyne tak dopádlovať. Tento spôsob je výhodný preto, lebo to je jediná možnosť ako sa dostať na jaskynnú pláž a vidieť tak tento unikát z každého uhla. Drohou možnosťou je ísť na okružnú jazdu pozdĺž Algarvských útesov. Loďka vás zavedie aj do Benagil cave, avšak nebudete môcť tam zostať plávať a budete mať čas si miesto naozal len pofotiť. Z najližšej pláže by sa dalo síce do jaskyne aj doplávať, avšak vzhľadom na veľké množstvo, lodí, člnov a kajakov by mohla byť táto voľba nebezpečná.

IMG 3725 300x225 - TOP 6 najkraších pláží v Európe

4. Elafonisi, Grécko

Úplne najkrajšia pláž na gréckom ostrove Kréta sa nazýva Elafonisi. Elafonisi sa preslávila hlavne vďaka svojmu ružovému piesku, ktoré zaujme turistov, fotografov a aj rodiny s deťmi . More je tu krištáľovo modré a príjemné na kúpanie. Zaujímavý je aj samotný ostrov Elafonisi, ktorý obklopuje lagúna. Aj napriek tomu, že je pláž pomerne ťažko prístupná, je každým dňom navštevovaná veľkým množstvom turistov, ktorí vstávajú skoro a snažia si tak rezervovať čo najlepšie miesto na pláži.

Kreta beach1 300x225 - TOP 6 najkraších pláží v Európe

5. Positano, Taliansko

Positano je asi najznámejšie mestečko na krásnom Amalfskom pobreží v južnom Taliansku. Tunajšia pláž leží uprostred hôr na skalnatých útesoch a predstavuje dokonalý zážitok pre milovníkov mora, ale aj mestského turizmu. V mestečku nájdete mnoho kaviarní a reštaurácii a nakoľko je Positano maximálne fotogenické, tak perfektný výhľad budete mať naň asi z každého uhla. More je naozaj príjemné na kúpanie a ikonické prostredie Positana môže tamojšiu pláž skutočne zaradiť medzi tie najkrajšie v Európe.

IMG 4487 300x225 - TOP 6 najkraších pláží v Európe

6. Marinha beach, Portugalsko

Marinha beach je pravepodbne úplne najkrajšia pláž v celom Portugalsku. Táto piesková pláž sa nachádza pod červeno-zlatými skalnými útesmi na južnom pobreží Portugalska medzi mestami Lagos a Albufeira. Ajkeď voda je počas celého roka pomerne studená (predsalen to je Atlantický oceán), more je veľmi čisté a Marinha pláž je neodmysliteľnou zastávkou pri návšteve Algarve. Práve známy Michelin guide zaradil Marinha beach do rebríčku 10 najkrajších pláži v Európe a medzi 100 najkrajších pláží na svete.

IMG 4486 300x225 - TOP 6 najkraších pláží v Európe

 

V Európe sa nachádza skutočne mnoho nádherných pláží. Či už cestujete na Maltu, do Grécka, španielska, Talianska, alebo na Cyprus, všade nájdete prekrásne miesta, ktoré stoja za návštevu. Toto bol výber len 6 najkrajších pláží v Európe, avšak okrem nich toho Európa ponúka naozaj veľa.