Zakynthos-pláž-Navagio

Zakynthos je krásny grécky ostrov v Stredozemnom mori. Pre Slovákov to je veľmi obľúbená turistická destinácia, keďže  let zo Slovenska trvá iba okolo dvoch hodín a cenovo je takisto pomerne výhodný. Môžete si tu užiť skutočne nezabudnuteľnú dovolenku. Okrem pobytu v krásnych hoteloch, oddychovania na pláži a kúpania sa v azúrovo čistom mori je Zakynthos atraktívny aj pre cestovateľov, ktorí radi spoznávajú a objavujú nové miesta. A pokiaľ aj vy patríte k ľuďom, ktorí počas dovolenky nechcú iba nečinne ležať na pláži, prečítejate si, aké úžasné miesta by ste na tomto ostrove mali navštíviť a spoznať.

Skôr ako sa dostaneme ku konkrétnym pamiatkám, rada by som vám odporučila spôsob cestovania po ostrove. Nakoľko Zakynthos nie je veľmi veľký,na jeho  prebádanie určite odporúčam prenajať si auto. Požičovní áut nájdete na ostrove mnoho, dokonca niekedy aj v tých menších mestách.

Tak,keď už budete mať zaistenú dopravu, zostáva vám iba informovať sa aké krásne miesta na tomto ostrove treba navštíviť.

Navagio pláž

Asi najzaujímavejším úkazom ostrova je vrak pašeráckej ľode v zátoke. Nachádza sa na krásnej pláži s bielym pieskom zvanej Navagio.Po tomto vraku sa môžete voľne pohybovať a po ňom aj loziť. Prístup k tejto pláži je možný iba výletnou loďou. Úžasný zážitok ale budete mať aj z vyhliadkovej plošiny nad zátokou.

Zakyntjos4 300x225 - Zakynthos - Prečo by ste mali navštíviť tento grécky ostrov?
vrak ľode

Najväčšia vlajka na sveta

Ako som už spomínala, na pláž Navagio sa musíte dostať výletnou loďou, takúto plavbu môžete prepojiť aj s okružnou plavbou, počas ktorej môžete vidieť týčiť sa na vysokom brale, napríklad aj najväčšiu vlajku sveta. Jej rozmery sú približne 16×36 metra a je zapísaná aj v Guinessovej knihe rekordov.

vlajka G 300x225 - Zakynthos - Prečo by ste mali navštíviť tento grécky ostrov?
grécka vlajka

 

Jaskyne Keri

Páčiť by sa vám určite mohli aj jaskyne Keri. Sú to jaskyne pri pobreží na ktoré sa takisto musíte dostať za pomocou menších lodiek. Výhodou týchto zájazdou je aj to, že je vám často umožnené kúpať sa v mori pri tamojších jaskyniach s krištáľovo čistou priezračou vodou. Z takéhoto tripu by ste si teda určite odniesli veľký zážitok.

Zakynthos3 300x225 - Zakynthos - Prečo by ste mali navštíviť tento grécky ostrov?
jaskene Keri

Najstaršia oliva na svete

Keďže je Grécko celkom známe výrobou olivového oleja, musia sa tam olivy aj pestovať. Na ostrove Zakynthos sa nachádza mnoho olivových stromov, avšak jeden je úplne špeciálny. Môžete tu totiž viedieť najstaršiu olivu na svete. Návšteva tohoto stromu môže byť zážitkom nie len pre dospelých ale aj pre deti, ktoré môžu po tomto strome loziť a ,,blbnúť. ”

Zakynthos oliva4 300x225 - Zakynthos - Prečo by ste mali navštíviť tento grécky ostrov?
najstaršia oliva na svete

Zakynthos sa bezpochyby ráta k najkrajším ostrovom Grécka. Je výnimočný svojou kultúrou, prírodou a pamiatkami. Rada by som tiež spomenula, že je známy karetami, a teda morskými korytnačkami, ktoré sa v blízkosti ostrova veľmi často vyskytujú a preto patria k veľkým atrakciám pre turistov. Navštíviť Zakynthos sa vám oplatí hlavne v lete, kedy má ostrov okolo 28 stupňov, čo je veľmi príjemná teplota na dovolenkovanie a cestovanie 🙂

Pokiaľ sa zaujímate aj o iné grécke ostrovy. Zaujímavou môže byť napríklad aj Kréta či Rhodos.