Praha- 21 Miest, ktoré sa oplatí navštíviť

Praha je jedno z najkúzelnejších miest na svete. Je to mesto s bohatou históriou a úplný raj turistov. Na Prahe je skvelé, že ajkeď ste ju navštívili už 10 krát, stále sa tu nájdu nové miesta, ktoré môžete objavovať. Keďže tu je veľa múzí, galérii, romantických kaviarní a turistických atrakcií, nikdy sa tu nebudete nudiť. Poďme sa teda pozrieť na 21 najobľúbenješích atrakcií, ktoré môžete v Prahe navštíviť.

1. Orloj

Jednou z najvýznamnejších a najkrajších pamiatok v Prahe je práve pražský Orloj, situovaný na Staromestkom námestí. Bol vyrobený už v roku 1410 a patrí k skutočným svetovým unikátom. Turistov hlavne láka malé predstavenie, ktoré sa koná vždy o celej hodine. Vtedy sa tam zhromaždí najviac ľudí a sleduje show, kedy sa na orloji prejdú postavy, aj vrátane smrtky.

IMG 6996 225x300 - Praha- 21 miest, ktoré sa oplatí navštíviť

2. Pražský Hrad

Pražský hrad je naväčší hradný komplex na svete . Táto významná dominanta Prahy sa nachádza v okrese Hradčany a môžete si byť istý, že tento hrad pri návšteve Prahy uvidíte. Vyčieva totiž nad riekou Vltava a najkrajší výhľad sa vám naskytne z Karlovho mostu. Ak máte záujem, k dispozícii sú aj prehliadky hradu pre turistov.

IMG 6995 225x300 - Praha- 21 miest, ktoré sa oplatí navštíviť

3. Staromestké Námestie

Staromestké námestie je jedno z najkrajších miest v Prahe. Má krásnu panorámu a patrí k najnavštevovanejśím miestam v Prahe. Okrem iného sa tu nachádza aj pražský orloj. Toto námestie je historicky veľmi ýznamené, nakoľko je až 600 rokov staré. Skvelé je, že tu nájdete viacero krásnych kaviarní, kde si môžete vychutnať poobednú kávu a alebo obed a obdivovať túto krásnu lokalitu.

IMG 6978 225x300 - Praha- 21 miest, ktoré sa oplatí navštíviť

4. Karlov Most

Karlov most je nepochybne jednou z najvýznamejších pamiatok v českej rebublike. Stojí nad riekou Vltava a dal ho vybudovať Karol IV., po ktorom aj má svoje meno. Spája historické centrum mesta Prahy s takzvanou Malou stranou, na ktorej stojí aj pražský hrad. Pri turistike po meste teda určite pôjdete aj cez tento most. Avšak pripravte sa na to, že je to významná turistická destinácia a preto to je vždy plné ľudí. Ak chcete zažiť túto destináciu bez ľudí, oplatí sa privstať a dojsť skoro ráno.

IMG 6988 225x300 - Praha- 21 miest, ktoré sa oplatí navštíviť

5. Tanjucúci Dom

Viete čo je dekonštruktívna archiktektúra? Ak nie, tak tento štýl pochipíte práve na príklade tancujúceho domu v Prahe. Je to komerčná budova, kde sa nachádzajú kancelárie a na hornom poschodí nájdete krásnu reštauráciu s barom a panoramatickou terasou. Ajkeď sa Tancujúci dom nenechádza v úplne historickom centre, nájdete ho pozdĺž rieky Vltava a určite sa oplatí navštíviť.

1 1 200x300 - Praha- 21 miest, ktoré sa oplatí navštíviť

6. Žižkova Veža

Žižkova veža je navvyžšia veža v Prahe. Je netradičná hneď z viacerých aspektov. Určite by ste nečakali, že táto veža má skutoćne divnú inštaláciu. Lozia na ňu totiž sochy bábätiek. okrem toho sa tam nachádza nádherná panoramatická reštaurácia s výhľadom na celé mesto. A aby toho nebolo málo, v noci je Žižkova veža vysvietená vo farbách vlajky českej rebubliky. Táto pamiatka teda definitívne patrí k najkrajším pamiatkám v Prahe.

IMG 6981 225x300 - Praha- 21 miest, ktoré sa oplatí navštíviť

7. Valenštejnské záhrady

Tieto barokové záhrady sú pokojnou oázou v meste. Obdivujte starostlivo upravené živé ploty, sochy a kulisu Valdštejnského paláca. Nachádzajú sa na Malej strane a musíte sa trochu posnažiť, aby ste tieto záhrady našli. AVśak je to skutoćne významné a romantické miesto, takže by malo patriť na list najkrajších miest, ktoré sa v Prahe oplatí navštíviť.

IMG 6998 225x300 - Praha- 21 miest, ktoré sa oplatí navštíviť

8. Petřín

Petřín je rozhliadková veža v srdci Prahy. Vzhľadom nápadne pripomína Eiffelovu vežu a má s ňou ešte jednu spoločnú vec. Ajke’d veža je sama o sebe vysoká iba 58 metrov, tak vzhľadom na to, že stojí na kopci, jej vrchol je v rovnakej výške ako Eiffelova veža v Paríži. Na to, aby ste sa dostali na jej vrchol, musíte vystúpať po 299 schodov. Tento výstup sa ale pre ten krásny výhľad naozaj oplatí.

IMG 6986 225x300 - Praha- 21 miest, ktoré sa oplatí navštíviť

9. Otáčajúca Hlava Franz Kafky

Oátčacia socha hlavy Franza Kafku je ďaľším významným moumentom v Prahe. Táto inštalácia je od výtvarníka Davida Černého, ktorý má v meste hneď viacero inštalácií. Táto je ale jednou z tých najkrajśích. Hlava sa každých 15 minút otáča a vytvára zaujímavú ilúziu.

IMG 6985 225x300 - Praha- 21 miest, ktoré sa oplatí navštíviť

10. John Lennon Wall

Zatiaľ čo Lennonov múr na Malej Strane je farebnou poctou mieru a láske, ďalší pamätník Johna Lennona existuje v podobe bronzovej sochy na Malej Strane. Je to pokojné miesto na zamyslenie sa nad posolstvom jednoty, ktoré Lennon propagoval.

IMG 7001 225x300 - Praha- 21 miest, ktoré sa oplatí navštíviť

11. Huťský Mlyn-Čertovka

Huťský Mlyn je národná pamiatka na brehu Vltavy na Malej Strane. Ajkeď v súćasnosti nemá žiadnu funkciu, patrí k turistickým atrakciám mesta a je každodenne navštevovaný mnohými turistami.

IMG 7002 1 225x300 - Praha- 21 miest, ktoré sa oplatí navštíviť

12. Václavské Námestie

Wenceslas Square is the most famous and largest square in Prague. There are a large number of shops, cafes, and restaurants, so you can definitely consider it a TOP tourist location. One of the most famous restaurants that you can find on this square is the Vytopna restaurant In this restaurant, your food will not be brought to you by a waiter, but by a train on rails 🙂

2 1 200x300 - Praha- 21 miest, ktoré sa oplatí navštíviť

13. Vyšehrad

Vyšehrad je prekrásne miesto na romantickú prechádzku. AKo bonus tu máte aj úžasný výhľad na Prahu aj Pražským hradom. Toto miesto je obľúbené nie len pre turistov, ale aj pre lokálnych. Avšak nakoľko je to miesto na prechádzku, musíte si na návštevu tohto miesta vyhradiť viac času a teda ak máte na Prahu iba jeden deň, odporúćala by som zostať v centre mesta. Avšak ak váš pobyt v hlavnom meste Českej rebubliky pozostáva z viacerých dní, určite Vyšehrad navštívte.

IMG 6982 225x300 - Praha- 21 miest, ktoré sa oplatí navštíviť

14. Národné Múzeum

Národné múzeum sídli v impozantnej neorenesančnej budove a je pokladnicou českej histórie, kultúry a umenia. Preskúmajte exponáty, aby ste hlbšie porozumeli dedičstvu Českej rebubliky. Toto významné múzeum sa nachádza na Václavskom námestí, takže budovu určite len tak neprehliadnete.

IMG 6977 225x300 - Praha- 21 miest, ktoré sa oplatí navštíviť

15. Jubilejná synagóga

Táto nádherná synagóga sa nachádza v úplnom srdci Prahy. Nakoľko veľa ľudí vôbec netuší, že Jubilejná synagóga je sprístupnená vśetkým turistom v Prahe, môžeme o nej hovoriť ako o takom hidden gem Prahy. Táto krásna budova hrá vśetkými farbami a je postavená v úplne inom štýle ako ostatné stavby v historickej Prahy, ćím robí túto synagógu výnimočnú a hodnú návštevy.

IMG 6979 225x300 - Praha- 21 miest, ktoré sa oplatí navštíviť

16. Obecný Dom

Obecný Dom je krásna secesná stavba na Námestí Mieru v centre Prahy. Navštíviť môžete Obecný Dom z viacerých dôvodov. Konajú sa tu pravidelné výstavy, módne prehliadky a rôzne akcie. Ja som tu bola napríklad na výstave iMucha, avšak výstavy sa menia pravidelne, taže vy môžno zastihnete niečo úplne iné. Okrem toho sa tu ale nachádza aj luxusná, avšak cenovo dostupná reštaurácia a kaviareň, ktoré vám svojim dizajnom pripomenie film Great Gatsby.

IMG 7109 1 225x300 - Praha- 21 miest, ktoré sa oplatí navštíviť

17. Klementinum Knižnica

Klementinum je domovom Národnej knižnice a Astronomickej veže a je úžasným architektonickým komplexom. Baroková sála knižnice je snom bibliofila a z veže sa naskytá panoramatický výhľad na mesto. Toto miesto jednoducho musíte navštíviť.

IMG 7108 copy 1 225x300 - Praha- 21 miest, ktoré sa oplatí navštíviť

18. Židovská štvrť

V tejto historickej štvrti sídli Židovské múzeum, synagógy a impozantný Starý židovský cintorín. Je to miesto, kde sa dozviete o pražskom židovskom dedičstve a histórii.

IMG 7110 2 225x300 - Praha- 21 miest, ktoré sa oplatí navštíviť

19. Múzem voskových figurín

Madam Tussaud je slávny koncept múzea voskových figurín, ktorý môžete nájsť vo viacerých euróskych mestách ako aj napríklad v Londýne, či Paríži. Ak ste Madam Tussaud ešte doteraz nenavśtívili, môžete tak spraviť v Prahe. Tieto figuríny pôsobia veľmi realisticky a nájdete tu realistické napodobneniny slávnych hollywoodskych hercov, hviezd zo showbiznisu, ale aj významné historické osobnosti, či politických predstaviteľov.

IMG 6989 225x300 - Praha- 21 miest, ktoré sa oplatí navštíviť

20. Múzeum Komunizmu

Nahliadnite do búrlivej histórie Českej republiky v 20. storočí v tomto múzeu, ktoré láka k zamysleniu. Sú v ňom vystavené exponáty a artefakty dokumentujúce život počas komunistickej éry.

Screenshot 2023 10 11 at 12.55.42 1 265x300 - Praha- 21 miest, ktoré sa oplatí navštíviť
Zdroj: Ticquets

21. Hanging Man Socha

Ďaľšiou netradičnou pražskou inštaláciou je socha Hanging Man na Husovej ulici v centre Prahy. Ak sa na túto sochu počas vaśej prechádzky mestou nesústredíte, môže sa vám stať, že sochu aj prehliadnete, keďže visí zo strechy budovy. Tak ako socha Otáčacej hlavy Franz Kafky, aj táto socha je dielo výtvarníka Dávida Černého, ktorý má v meste hneď nielkoko inštalácií.

IMG 6976 225x300 - Praha- 21 miest, ktoré sa oplatí navštíviť