Bavorsko-Neuschwanstein

Bavorsko je najväčšia spolková krajina Nemecka. Pivný festival Oktoberfest v Mníchove, rozprávkový zámok Neuschwanstein, či lyžiarske strediská v Garmisch Partenkirchen, to všetko nájdeme práve v Bavorsku. Toto je zoznam ôsmych najkrajších miest tohto krásneho kraja, ktoré jednoducho musíte navštíviť.

1. Schwangau-Zámok Neuschwanstein

Rozprávkový zámok Neuschwanstein patrí bezpochyby k najkrajším zámkom na celom svete. Patril kráľovi Ľudovítovi, prezývaný aj Rozprávkový kráľ a bol postavený v 19.storočí. Nájdete ho v bavorských Alpách v obci Schwangau. Kliknite sem, v prípade že sa chcete o zámku Neuschwanstein dozvedieť viac.

Neuschwanstein s Marienbrucke Fotor 300x223 - Bavorsko-8 najkrajších miest v nemeckom Bavorsku
Neuschwanstein castle

2. Dinkelsbühl, Bavorsko

Dinkelsbühl je krásna dedinka v Bavorsku. Nakoľko nepatrí k najznámejším miestam Nemecka, nebýva nejako veľmi preplnená turistami. Návšteva tejto deiny sa ale skutočne oplatí, môžete tam obdivovať mnoho farebných nemeckých domčekov, ktoré vytvárejú veľmi príjemnú atmosféru nemeckej kultúry. Kliknite sem, ak sa chcete o tomto čarovnom pestrofarebnom mieste dozvedieť viac.

Dinkehlsbuhl 13 300x225 - Bavorsko-8 najkrajších miest v nemeckom Bavorsku
Dinkelsbühl

3. Schongau, Bavorsko

V skutočne nenápadnom kostolíku Maria Himmelfahrt v mestečku Schongau nájdete takto čarovne vyzdobený interiér.Tento krásny kostolík vás očarí drobnými detailmi na rúžovo maľovaných stenách s maľbami s kresťanskými motívmi.

Kirche in Bayern 300x225 - Bavorsko-8 najkrajších miest v nemeckom Bavorsku                              Mesto Schongau

4.Norimberg

Táto dnes významná metropola Bavorska zohrala veľkú úlohu ešte pred druhou svetovou vojnou kedy sa tu konalo množstvo demonštrácii. Po skončení vojny bolo centrum mesta zničené a konali sa tu tzv. norimberské procesy s nacistickými zločincami. Dnes je Norimberg turisticky veľmi atraktívne mesto a v zozname najkrajších miest Bavorska určite nesmie chýbať.

Norimberg1 1 300x225 - Bavorsko-8 najkrajších miest v nemeckom Bavorsku
Norimberg

5. Mníchov

Mníchov je známy hlavne vďaka pivnému festivalu Oktoberfest, ktorý sa každoročne koná práve v tomto najväčšom bavorskom meste. Okrem iného je Mníchov aj univerzitné mesto a býva neraz spájaný s technickými odbormi. Kliknite sem, pokiaľ sa chcete o Mníchove dozvedieť viac.

Mníchov 300x221 - Bavorsko-8 najkrajších miest v nemeckom Bavorsku
Mníchov

6.Garmisch-Partenkirchen, Bavorsko

Bavorsko je skutočne hornatá krajina a v krásnych bavorských Alpách sa skrýva malebné mestečko Garmisch Partenkirchen, kde môžete lyžovať od úsvitu do súmraku, nakoľko tu nájdete jedny z najlepších zjazdoviek v celom Nemecku. Garmisch Partenkirchen sa pýši aj priesmykom, ktorý môžete absolvovať v podobe menšej turistiky. Toto miesto sa teda oplatí navštíviť v akomkoľvek ročnom období.

Garmisch Partenkirchen 11 300x225 - Bavorsko-8 najkrajších miest v nemeckom Bavorsku
Garmisch Partenkirchen

7. Regensburg

Romantické mesto Regensburg nájdete na brehu rieky Dunaj a najvýznamnejšou stavbou  Regensburgu je tamojšia katedrála. Kliknite sem, pokiaľ sa o meste Regensburg chcete dozvedieť viac.

Regensburg1 300x241 - Bavorsko-8 najkrajších miest v nemeckom Bavorsku
Regensburg

8. Wallhalla

Len kúsok od mesta Regensburg nájdete úžasnú pamiatku menom Wallhalla. Na prvý pohľad vám pripomenie antický chrám v gréckych Aténach, vo vnútri ale nájdete múzeum významných osobností Nemecka. Kliknite sem, pokiaľ sa o meste Wallhalle chcete dozvedieť viac.

Wallhalla5 300x267 - Bavorsko-8 najkrajších miest v nemeckom Bavorsku
Wallhalla

 

Tak toto bolo 8 najkrajších miest Nemecka. Niektoré z nich pozná asi každý z nás, avšak som presvedčená, že aj vy ste v tomto zozname našli miesta, ktoré nepoznáte a nabrali ste inšpiráciu na vaše ďaľšie cesty.

Ubytovanie počas vašich ciest odporúčam vyhľadávať cez stránku booking.com