Kolín-Hohenzöllerbrücke-a-katedrála

Kolín je štvrté najväčšie mesto Nemecka. Je známe hlavne vďaka svojej katedrále.Po tom,čo som v Kolíne jeden rok žila, viem, že toho ponúka ešte viac. Tu je zoznam desiatich najnavštevovajších pamiatok Kolína, ktoré by ste pri návšteve tohoto úžasného mesta určite mali vidieť.

 

1.Kölner Dom

Symbolom Kolíne je práve táto monumentálna katedrála . Mesto Kolín je často zobrazované práve s dvoma vežičkami, patriacimi tejto katedrále. Slúži tiež ako sídlo arcibiskupa. Je to tretia najväčšia katedrála sveta a denno-denne ju navštívi mnoho turistov. Tak čo,už ste niekedy v tak významnej katedrále boli?

koln kathedral 300x241 - Kolín-10 miest, ktoré v Kolíne musíte navštíviť
Kolínska katedrála

 

2.Marktplatz

Asi najznámejšie námestie v Kolíne s názvom Marktplatz spoznáte podľa farebných typických nemeckých domov. Nachádza sa hneď pri katedrále a je tu množstvo reštaurácii, kaviarní či zmrzlinárni.

 

3. Hohenzöllerbrücke

Tento 400 metrov dlhý most je zaujímavý hlavne vďaka zámkom,s ktorými si zaľúbenci symbolicky sľubujú celoživotnú lásku. Zámok zavesia na most a klúč od neho hodia do Rýna. Práve takýchto ľúbostných zámkov visí na Hohenzöllerbrücke už vyše 300 000. Prispejete aj vy do zbierky?

Hohenzollerbrucke 300x225 - Kolín-10 miest, ktoré v Kolíne musíte navštíviť
Hohenzöllerbrücke

 

4.Rheinhafen

Rheinhafen spoznáte podľa troch 60 metrov vysokých moderných budov. Voľakedy slúžili ako nemocnice, avšak dneska tam sú iba kancelárie a veľmi drahé byty.

 

5. Múzeum čokolády

Kto by nemal rád čokoládu? V tomto múzeu sa jej človek nabaží do sýtosti, môžete si tam dokonca vyrobiť vašu vlastnú. Nachádza sa tu aj umelo vytvorený dažďový prales a čokoládová fontána. Mňam.

chocolate museum Fotor 261x300 - Kolín-10 miest, ktoré v Kolíne musíte navštíviť
čokoládová fontána

 

6.Kolínska ZOO

Jedna z najnavštevovanejších ZOO Nemecka má až 1,7 milióna návštevníkov ročne. Nachádza sa tu pavilón opíc, starobylá vtáčia voliéra, dažďový prales a mnoho ďaľších. Okrem toho sa ale môžete zúčastniť aj na rôznych prednáškach, ktoré sa tu pravidelne konajú.

 

7. Hrad Brühl

Nie priamo v Kolíne, ale niekoľko kilometrov na sever, sa nachádza prekrásny Augustusburg. Bol postavený na príkaz Augusta Clementa a neraz nájdete vo vnútri zámku jeho iniciály.Zaujímavou je maľba, ktorá vytvára dojem ováľnej strechy, ajkeď je v skutočnosti hranatá. Nachádzajú sa tu aj veľké záhrady či ešte jeden menší zámok.

Bruhl 300x225 - Kolín-10 miest, ktoré v Kolíne musíte navštíviť
Zámok Brühl

 

8.  Germánske múzeum

Hneď vedľa katedrály  nájdete hneď niekoľko významných múzeí, k nim patrí aj to germánske, v ktorom sa môžete dozvedieť veľa nových zaujímavostí o živote ľudí na území Kolína aj celého Nemecka v historií.

 

9. Museum Ludwig

Toto múzeum je vhodné hlavne pre fanúšikov moderného umenia. Vystavené tu sú  obrazy od slávnych maliarov, akými sú Pablo Picasso, Salvador Dalí či Augustus Macke.

augustus Macke 300x286 - Kolín-10 miest, ktoré v Kolíne musíte navštíviť
Augustus Macke-žena v zelenom kabáte

 

 

10. Phantasialand

Tento úžasný zábavný park je rozdelený na oddelenia, nazvané podľa miest a kontinentov sveta ako Čína, Afrika, Stredná Amerika, Berlín a Viedeň. Podľa týchto miest sú aj patrične vyzdobené. Nachádza sa iba pár kilometrov severne od Kolína. Lístky nie sú zrovna najlacnejšie, avšak stojí to zato. Jedna staršia žena z Nemecka mi raz povedala: Áno, je to drahé, ale ja by som si ten lístok zaplatila ajkeby som nesmela ísť na žiadnu atrakciu,ani show, stačilo by mi, keby som si sadla na lavičku, a len sa tak pozerala dookola.

Phantasialand2 300x169 - Kolín-10 miest, ktoré v Kolíne musíte navštíviť
Phantasialand

 

 

Kolín je skutočne krásne mesto, a aby ste ste miestnu kultúru spoznali naplno, určite ochutnajte aj Kölsch (miestne pivo), zúčastnite sa na miestnom karnevale, ktorý sa rok čo rok koná vo februári a je jedným z najväčších na svete, započúvajte sa do miestnej hudby, ktorá ospevuje hlavne lásku k vlasti,(známou skupinou je napríklad Kasalla) či pozrite si futbalový zápas s tímom FC Köln. O živote v Kolíne ešte určite napíšem ďaľší článok,kde opíšem miestne zvyky a tradície. Pokiaľ máte k tomuto zoznamu desiatich pamiatok v Kolíne nejaké poznámky či pripomienky, poteším sa vaším komentárom. 🙂

Pokiaľ by ste sa radi informovali aj o iných zaujímavých mestách Nemecka, prečítajte napríklad článok o Stuttgarte, Berlíne, Mníchove, Regensburgu, či krásnej dedinke Dinkelsbühl.