Lichtenštajnsko-hrad

Lichtenštajnsko je malý štát v strednej Európe s hlavným mestom Vadúz. Má len malý počet obyvateľov, avšak napriek tomu je toto miesto zaujímavé a skutočne odlišné od iných európskych turistických destinácii. Zoznam dôvodov, prečo by ste Lichtenštejsko mali navštíviť nájdete v tomto článku.

O Lichtenštajnsku

Lichtenštajnsko je pomerne bohatá krajina. Zaujímevé je, že to je to jeden z mála štátov sveta, ktorý nemá skutočne žiadny dlh a to je to pritom jeden z najmenších štátov na svete. Je rozdelený na 11 samosprávnych krajov, s tým, že väčšinu tvoria iba dediny, či mestá.Hlavné príjmy tohoto štátu pochádzajú prevažne z poľnohospodárstva, keďže Lichtenštejnsko bohužial nepatrí medzi TOP turisticky navštevované miesta

Čo je na tomto malom štáte zaujímavé a prečo by ste ho mali navštíviť?

1. Lichtenštajnsko má svoj vlastný hrad

V hlavnom meste Lichtenštejnska nájdete hrad s názvom Vadúz (podľa hl. mesta kde sa nachádza). Bohužial nie je prístupný verejnosti, keďže tam sídli lichtenštajnské kniežatsvo a návštevy prijíma iba po ohlásení. Hrad je ale dobre viditeľný,keďže sa nachádza hore na kopci. Patrí k najkrajším pamiatkam Lichtenštajska a určite sa ho oplatí viedieť.

Lichtenštesko 6 300x217 - Lichtenštajnsko- Prečo by ste mali túto krajinu navštíviť?

 

2. Všimnite si prázdne cesty

Jedna z vecí, ktorá ma na Lichtenštajnsku skutočna fascinovala, boli miestne cesty. Zaujímavé boli hlavne autami. Prečo? Pretože tam neboli skutočne žiadne. Na Slovensku sme zvyknutí viedieť parkovať autá pri každom dome a teda to nie je nič nezvyčajné mať ich pred domom. V Lichtenštajnsku však nič také nanájdete. Každý dom má svoje podzemné garáže, kde sú autá zaparkované. To vytvára efekt prázdnej ulice. Vďaka tojto brilantnej mentalite vypadajú mestá lepšie. Okrem tohoto  žije v tejto krajinke aj menej ľudí, tým pádom je na cestách aj menej áut a niekedy tam pôsobia ulice až priam opustene. Nuž, niekomu takáto krajina vyhovovať môže, niekomu nemusí. Za návštevu ale určite stojí.

Lichtenštejsko1 300x225 - Lichtenštajnsko- Prečo by ste mali túto krajinu navštíviť?

 

3. Obdivujte miestne umenie

Lichtenštajnsko má tiež veľmi rozvinutú kultúru. V hlavnom meste Vadúze nájdte aj múzeum moderného umenia .Niektoré exponáty sú vystavené dokonca aj pred múzeum, takže si ich môžete aj voľne prehliadnuť vonku. Okrem toho tam môžete navštíviť aj múzeum lyžovania, či pošty. Z tohto štátu pochádzajú aj mnohé hudobné skupiny. V mestách sú často organizované koncerty a nájdete tu aj divadlo. Pokiaľ teda viete oceniť umenie, tento štát vám určite toho veľa ponúka.

Linchtenštesko3 1 300x225 - Lichtenštajnsko- Prečo by ste mali túto krajinu navštíviť?

 

Výlety v blízkosti

Nakoľko Lichtenštajsko je iba malý štát a susedí s Rakúskom a so Švajčiarkom, nemusíte dlho cestovať, nato aby ste mohli navštíviť ďaľšie zaujímavé miesta. Určite vám odporúčam navštíviť Švajčiarko, kde toho môžete vidieť skutočne veľa- článok nájdete TU

 

Pevne dúfam, že sa vám Lichtenštejnsko bude páčiť rovnako ako mne a že ho aspoň raz navštívite. Ja to teda skutočne odporúčam.