Roadtrip-Milano

Roadtrip je úžasný spôsob cestovania, nakoľko môžete navštíviť viacero miest počas jednej cesty. Skutočne dobrým roadtripom pre Slovákov môže byť aj cesta strednou Európou. O akom roadtripe  konkrétne hovorím? O takom, pri ktorom navštívite 5 štátov počas pár dní. RakúskoNemecko, LichtenštajskoŠvajčiarsko a aj Taliansko. Vo všetkých týchto štátoch sa skrývajú úžasné miesta, ktoré treba navštíviť.

Znie to dobre? V tomto článku vám popíšem jednu z mojich najkrajších roadtripov. Dozviete sa, aké miesta by ste počas takejto cesty mohli navštíviť, čo v nich všetko nájdete a prečo by ste takúto cestu mali podniknúť.

IMG 5388 300x169 - Roadtrip strednou Európou-Takto si užijete leto naplno
mapa roadtripu

Hor sa do Rakúska

Prvou zastákou bude rakúske malebné mesto Salzburg. Leží uprostred hôr a je označené ako najzelenejšie mesto Európy. V Salzburgu nájdete aj hrad, odkiaľ si môžete vychutnať úžasný výhľad na okolitú hornatú krajinu. Salzburg je takisto známy ako rodisko Amadeusa Mozarta, preto si tam na každom rohu môžete kúpiť obúbenú marcipánovú sladkosť Mozartove gule a  tiež navštíviť jeho rodný dom.

Salzburg je teda naozaj zaujímavé mesto a počas vášho roadripu ba ste sa tu určite mali zastaviť. TU nájdete článok, ktorý vám Salzbrug popíše ešte bližšie, a poradí vám, čo presne by sta tam mali navśtíviť a viedieť.

Salzburg post 300x225 - Roadtrip strednou Európou-Takto si užijete leto naplno
Salzburg

Len neďaleko od Salzburgu sa tiež nachádza krásne mestečko Hallstatt, ktoré sa v mnohých rebríčkoch už umiestnilo ako jedno z najromantickejších miest sveta.

Nemecké mesto len kúsok od Salzburgu

Existuje jeden tak známy festival, že už len pri vyslovení jeho názvu, každý vie, v ktorom meste sa koná. Aj vy ste už predsa počuli o Októberfeste. A teda tým spomínaným mestom je samozrejme Mníchov. A Nemecko je na Roadtrip úplne ideálne. Mníchov je navštívenia hodné mesto a má tiež bohatú históriu, preto vám určite odporúčam si Mníchov aspoň prehliadnuť. TU vám posielam článok o Mníchove.

Mníchov 300x221 - Roadtrip strednou Európou-Takto si užijete leto naplno
Mníchov

 

Ďaľšia zastávka bude v pomerne malom, avšak výnimočnom štáte

Ajkeď Lichtenštajsko nepatrí k turisticky veľmi navštevovaným štátom, je skutočne výnimočné a oplatí a ho navštíviť.Hlavné mesto Vadúz je malé, má tiež len niečo cez 5 tisíc obyvateľov avšak má skutoćné čaro a nájdete tam dokonca aj hrad.Odporúčam tiež prečítať si článok- Lichtenštajsko-prečo by ste mali túto krajinu navštíviť.

Lichtenštesko 6 300x217 - Roadtrip strednou Európou-Takto si užijete leto naplno

 

Roadtrip pokračuje vo Švajčiarsku

Švajčiarsko je pre cestovateľov hotovým rajom. Rozprávkové dediny uprostred hôr, zimné lyžovačky, chutný syr a priateľskí ľudia. Aj táto malá krajina má pre náš roadtrip veľký význam. Čaká nás tu totiž až niekoľko zastávok. Ku veľkomestám, ktoré treba bezpochyby navštíviť patrí bezpochyby Zürich, Ženeva, Luzern či hlavné mesto Bern.Vidieť sa oplatí aj najvyžší vrch Švajčiarska Matterhorn. Pokiaľ vás zaujímajú konkrétne zaujímavé miesta, ktoré musíte navštíviť, prečítajte si tento článok  o Švajčiarsku.

Bern1 300x225 - Roadtrip strednou Európou-Takto si užijete leto naplno
Zürich

Medzi Švajčiarskom, Talianskom a Francúzskom leží najvyžší vrch Európy

Najvyžším vrchom Európy je samozrejme Mont Blanc. Siaha až do výśky 4 800 m.n.m. Ajkeď dostať sa priamo na samotný vrch Mont Blancu,  nie je pre turistov možné, môžete sa zviesť lanovkou na vrch hneď vedľa. Verte mi, za ten prekrásny výhľad sa to oplatí.

výhľad na Mont Blanc 300x233 - Roadtrip strednou Európou-Takto si užijete leto naplno
výhľad na Mont Blanc

 

Ďaľšou zastávku je mesto módy- Miláno

Chcete si prezrieť miestne pamiatky, nakúpiť štýlové oblečenie, a alebo sa dobre najesť? V Miláne môžete naozaj všetko. Ja som Miláno navštívila v roku 2015, a tak som mala možnosť vidieť aj svetovú výstavu EXPO 2015. Tá bola skutočne veľkolepá, ale bohužiaľ v nasledujúcich rokoch, to nevypá tak, že by sa EXPO malo organizovať niekde v Európe. Takže s dačím takým počas vašeho roadtripu radšej nepočítajte. Namiesto toho si vychutnajte čaro Milána. Pokiaľ sa o tomto meste chcete dozvedieť viec, odporúčam prečítať si tento článok-Miláno-mesto módy a rozmanitej kultúry.

Milano1 300x225 - Roadtrip strednou Európou-Takto si užijete leto naplno
Miláno

Pri pokračovaní v ceste je zaujímavou destináciou takisto mesto Verona, ktoré sa preslávilo hlavne vďaka shakespearovskej tragédii Rómeo a Júlia, krorá sa v tomto meste odohráva.

Ďaľšou zastávkou sú romantické Benátky

Z Milána pokračujeme smerom na Slovensko a nakoľko cesta ide aj cez krásne talianske Benátky, určite stoja za návštevu. Pokiaľ realizujete váš roadtrip  vo februári, môžete zažiť aj farebný benátsky karneval.

Pokiaľ idete v iný mesiac, môžete sa tam previezť na jednej zo 400 benátskych gondól, alebo si jednoducho vyhutnať čaro mesta. Pokiaľ by ste sa radi dozvedeli o Benátkach viac, odporúčam prečítať si tento článok o Benátkach.

Ja osobne som benátky navštívila počas iného-,,talianskeho roadtripu”, avšak myslím, že nakoľko sú skutočne po ceste, tak by bola škoda Benátky nespomenúť.

Venice2 300x225 - Roadtrip strednou Európou-Takto si užijete leto naplno
Benátky

Naspäť na Slovensko

Počas cesty naspäť na Slovensko, je len na vás, či sa chcete zastaviť v malebnom Slovinsku, ktoré sa pýši hlavne krásnou prírodou, spraviť si zastávky aj v iných mestách, a alebo ísť priamo na Slovensko.

Pre mňa osobne bol tento roadtrip skutočne nezabudnuteľný a preto vám dávam tip na takýto super výlet. Budete mať úžasný zážitok a počas jednej jedinej cesty toho veľmi veľa spoznáte a uvidíte.