Venice-Photo-diary

Rio de Janeiro, Kolín nad Rýnom, Nice, či Benátky, to sú miesta, kde sa každoročne konajú tie najznámejšie karnevaly sveta. V Benátkach sa karneval koná každý rok vo februári a láka turistov z celého sveta. Ja som bola v Benátkach už trikrát a z toho dvakrát práve na karnevale. To ale nemení nič na fakte, že budúci rok sa tam chystám znova.

Veď predsa kostými sú každý rok nové a vždy tam je čo vidieť. Benátky sú jedno z mojich najobľúbenejších miest a práve karneval z nich robí jedno z naozaj najatraktívnejších miest sveta.

Benátky select1 300x225 - Benátky-Photo Diary zo slávneho benátskeho Karnevalu

Karneval

Carnevale di Venezia je najslávnejším európskym karnevalom. Masky sa v Benátkach nosia už od roku 1268. Vtedy sa ešte nekonali nijaké karnevaly, naopak masky slúžili úplne inému účelu. Mnohí šlachtici nosili masky počas hrania hazardných hier, takže ich nemohol nikto spoznať. Práve kvôli tomu boli masky neskôr zakázané a ich nosenie bolo obmedzené len na čas karnevalu. Medzitým už bol zakázaný aj samotný karneval. Našťastie je ale obnovený a turisti sa na ňom môžu zúčastniť každý február.

Mnohé masky pochádzajú ešte z čias, kedy boli Benátky významným obchodným uzlom a benátski šlachtici patrili k tým najbohatším ľuďom. Samozrejme, že nie každý mal to šťastie, aby zdedil takýto kostým a tak si dnes môže každý kúpiť porcelánovú masku, či kompletný kostým a sám sa zúčastniť na karnevale. Karnevalové masky sú naozaj bravózne , hrajú všetkými možnými farbami, avšak nadarmo budem o nich písať, najlepšie to vystihnú fotky. 😀

 

 

Benátky karneval2 300x225 - Benátky-Photo Diary zo slávneho benátskeho Karnevalu

Bentky krásna žena 300x225 - Benátky-Photo Diary zo slávneho benátskeho Karnevalu

 

Túto ženu stojacu na Námestí sv. Marka možno označiť za skutočnú ozdobu Talianska. Jej úžasný kostým doplnil jej atraktívny vzhľad a niet divu, že muži stáli frontu aby sa s ňou mohli vyfotiť.

Benátky karneval3 300x225 - Benátky-Photo Diary zo slávneho benátskeho Karnevalu

Benátky karneva 300x225 - Benátky-Photo Diary zo slávneho benátskeho Karnevalu

Benátky masky 300x225 - Benátky-Photo Diary zo slávneho benátskeho Karnevalu

Benátky najkrašia maska 300x225 - Benátky-Photo Diary zo slávneho benátskeho Karnevalu

Benátky karnval maska 300x225 - Benátky-Photo Diary zo slávneho benátskeho Karnevalu

Benátky Karneval1 300x225 - Benátky-Photo Diary zo slávneho benátskeho Karnevalu

Benátky suveníry masky 300x225 - Benátky-Photo Diary zo slávneho benátskeho Karnevalu

Benátky6 300x225 - Benátky-Photo Diary zo slávneho benátskeho Karnevalu

 

Pokiaľ by ste sa o Benátkach radi dozvedeli viac, tak urcite odporúčam prečítať si článok Benátky-pamiatky gondoly a karneval. Ak ste takým milovníkom Talianska ako ja, alebo dokonca plánujete cetu touto prekrásnou krajinou a hľadáte inšpiráciu, tak odporúčam aj článok Taliansko-8 Najkrajších miest.