Cinque Teere - Taliansko-Zoznam 10 najkrajších miest

Ak aj ty miluješ Taliansko, týchto 10 miest by si mal skutočne navštíviť! Taliansko je ozajstný raj pre cestovateľov. Mnoho ľudí si Taliansko spája s temperamentnými ľuďmi, chutnou pizzou či  spaghettami, to ale určite nie je všetko. Nájdete tam aj dychberúce miesta, ktoré by mal navštíviť skutočne každý. Tu je zoznam 10 najkrajších miest v Taliansku.

1.Benátky

Chcete vyskúšať plavbu na gondole po Canal de Grande? Vidieť známy chrám sv. Marka či most Ponte de Rialto? Či zažiť benátsky karneval? Benátky sú pre Slovákov ľahko dostupná destinácia a určite patria k najkrajším mestám Talianska.

Benátky select1 300x225 - Taliansko-Zoznam 10 najkrajších miest

 

2. Rím

Samozrejme, že aj hlavné mesto Talianska Rím spolu s Vatikánom, kde okrem historických pamiatok môžete počas nedeľnej omše vidieť aj samotného pápeža, má mnoho pamiatok. Tak napríklad  Chrám sv. Petra, Fontána di Trevi, Anjesky hrad a mnoho ďaľších určite stoja za návštevu.

Fontána di Trevi 300x225 - Taliansko-Zoznam 10 najkrajších miest

3. Positano

Positano je často označované ako jedno z najromantickejších miest v Európe. Nachádza sa na krásnom amalfskom pobreží a je vsadené do prostredia mohutných hôr. Nachádza sa tam pekná pláž a množstvo reštaurácii kde si môžete vychutnať obed s výhľadom na toto nádherné miesto.

Positano 300x225 - Taliansko-Zoznam 10 najkrajších miest

4. Capri

Capri je ostrov v Neapolskom zálive a napriek tomu, že nemá piesočné pláže,  tak turisti si Capri obľúbili pre jeho hornaté okolie, ktoré umožňujú prekrásny výhľad na skalnaté pobrežie. Nenechajte si ujsť výstup na Monte Solaro, vrch, ktorý siaha až do výšky 560 m.n.m. a vedie naň aj lanovka.

Capri 300x225 - Taliansko-Zoznam 10 najkrajších miest

 

5. San Marino

San Marino je vlaste štát v štáte Taliansko. Je to veľmi rozvinutá a bohatá krajina, ktorá sa okrem iného pýši aj krásnym hradom. Nájdete tu aj rôzne múzeá ako napr. múzeum mučenia či múzeum kuriozít.

ň 300x225 - Taliansko-Zoznam 10 najkrajších miest

6. Cinque Terre

Snáď každý už videl fotky prekrásnych farebných domčekov na skalnatých útesoch. Avšak málokto vie, že sa jedná o 5 talianskych dediniek s názvom Cinque Teere. Mnoho rebríčkov ich zaraďuje nie len medzi najkrajšie miesta Talianska, ale dokonca celého sveta.

Cinque Teere 300x225 - Taliansko-Zoznam 10 najkrajších miest

7. Florencia

Pokiaľ si ceníte umenie tak Florencia je niečo pre vás.Je prezývaná aj kolískou renesancia, keďže je rodiskom mnohých umelcov, čo sa odrazilo aj na miestnych stavbách a kultúre. Nájdete tam pamiatky ako napr most Ponte Vecchio, dóm Santa Maria del Fiore či snáď nájznámejšiu sochu sveta- socha Dávida.

Florence1 300x225 - Taliansko-Zoznam 10 najkrajších miest

8. Pisa

Kto by nepoznal šikmú vežu v Pise. Keďže sa neustále viac a viac nakláňa, ajkeď len o pár centimetrov, vábi turistov z celého sveta. Hlavne ju treba navštíviť, kým nespadne!

Pisa1 300x225 - Taliansko-Zoznam 10 najkrajších miest

9. Miláno

Na záver je tu mesto módy. V Miláne sa ale nachádza aj obdivuhodný Milánsky dóm, či obraz Poslednej večere od Leonarda da Vinciho. Pokiaľ si ale od pamiatok budete chcieť trocha oddýchnuť, vychutnajte si koncert v svetoznámej opere La Scala či nákupy v Galérii Vittorio Emanulle II.

 

Milano nákupná galéria1 300x225 - Taliansko-Zoznam 10 najkrajších miest

 

10. Alberobello

Alberobello je romantická dedinka situovaná na juhu Talianska v regióne Puglia. Je charakteristická svojou jedinečneou architektúrou. Nájdete mnho jednoduchých domčekov s kúželovitými strechami, ktoré majú veľký historický význam. Tieto tzv. trulli domčeky boli totiž v minulosti vždy pred príchodom kráľovskej kontroly zbúrané a tak sa región vyhol plateniu daní za nehnuteľnosť. Našťastie dnes už platia trulli domčeky do svetového dedičtsva UNESCO a nijaké sa už búrať nebudú.

Alberobello1 300x225 - Taliansko-Zoznam 10 najkrajších miest

 

 

Tak toto bol zoznam desiatich najkrajších miest Talianska.Ktoré miesto sa vám páči najviac?